seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Prawo prezydenta. Gazeta Wrocławska, 6-7.10.2001, s. 15
2001-10-06

Prawo prezydenta
Męskie pragnienie posiadania wielu partnerek seksualnych i mnożenia z nimi doświadczeń erotycznych przypisuje się zwykle niedojrzałości, ukrytym tendencjom homoseksualnym, brakowi poczucia bezpieczeństwa, potrzebom orgiastycznym, czy w ogóle wzorcom kultury Zachodu. Alternatywną próbę opisania i wyjaśnienia tego zjawiska przedstawia psychologia ewolucjonistyczna w postaci prawa Coolidge`a. Nazwa pochodzi od zdarzenia, które przytrafiło się amerykańskiemu prezydentowi C. Coolidge`owi i jego małżonce kiedy w tym samym czasie, ale osobno byli oprowadzani po farmie kur. Pani Coolidge widząc koguta, który dzielnie radził sobie z kurą zapytała przedstawiciela obsługi, jak często wykonuje on swoje kogucie obowiązki. Dziesiątki razy dziennie miał odpowiedzieć przewodnik. Na to pani Coolidge rzekła- „Proszę o tym powiedzieć panu prezydentowi”. Kiedy później prezydent widział podobną sytuację i usłyszał komentarz swojej żony spytał- „I zawsze z tą samą kurą?” „Ależ nie- brzmiała odpowiedź- za każdym razem z inną”. „Proszę powiedzieć o tym pani Coolidge”- odrzekł prezydent.
Prawo Coolidge`a oznacza szybsze i skuteczniejsze odzyskiwanie pożądania i podniecenia seksualnego po stosunku przez mężczyznę wtedy, kiedy aktualna partnerka zostanie zastąpiona przez inną. Prawidłowość ta jest powszechnie znana wśród ssaków i wielokrotnie potwierdzano ją eksperymentalnie u baranów, szczurów i byków. U tych ostatnich reakcja seksualna na dwunastą z kolei samicę jest równie silna, jak na pierwszą.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne