seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Nie chcę klapsów! Gazeta Wrocławska, 12.10.2001, s.20
2001-10-12

Nie chcę klapsów!
„Mój mąż uwielbia klepać mnie po pośladkach w czasie stosunku i życiu na codzień. Czasem zamienia się to w prawdziwe lanie. Od pewnego czasu stało się to niemal codziennością. Mówi, że czytał jakieś artykuły w gazetach (pewno tych z gołymi panienkami), z których wynikało, że kobieta podświadomie lubi takie rzeczy i że to jest część składowa jej seksualności. „Konsultował to” ze swoimi starszymi kolegami i oni od siebie dodali, że dobrze jak kobiecie się czasem przyłoży, nawet bez powodu. Tylko po to, żeby wiedziała, gdzie jest jej miejsce. To jakiś absurd! Nie mogę mu tego wybić z głowy i od jakiegoś czasu są cały czas awantury. Mówię mu, że nawet wtedy, kiedy jest mi przyjemnie w czasie stosunku, to silny klaps wybija mnie z podniecenia i najlepiej żeby wszystko zaczął od początku, albo w ogóle nie chcę dalej już się z nim kochać. A on na to, że w Polsce mężczyzna ma dominować nad kobietą, a kobieta ma być mu powolną. Klepanie po pośladkach jest zaś wyrazem jego zainteresowania nią. Tydzień temu byliśmy ostatni raz w łóżku i po jego klapsie oddałam mu w twarz. Od tego czasu gniewa się na mnie i mówi, że jestem chora. Co ja mam z nim zrobić i jak z nim postępować?”

Złe traktowanie kobiet przez mężczyzn przejawia się na wiele różnych sposobów. Do najczęstszych należy szydzenie z wyglądu, wyśmiewanie, poklepywanie, poniżanie, podważanie zdania i racji kobiety. W kontekście psychologicznym celem złego traktowania jest wpędzenie kobiety w poczucie niższości, uświadomienie jej, że miała szczęście trafiając na tak znakomitego partnera („jak ślepej kurze ziarno, w obcej wsi”) i że oczywiście nie uda jej się znaleźć nikogo lepszego w przypadku opuszczenia aktualnego partnera. Wszystkie te zabiegi są po to, żeby, jak to określili koledzy męża autorki listu, „kobieta wiedziała, gdzie jest jej miejsce”, a jest oczywiście za mężczyzną. W konsekwencji takich zachowań u kobiety zostaje wzbudzone poczucie niższości
i potem wkłada ona więcej starań i wysiłku w spełnianie potrzeb, czy zachcianek mężczyzny, żeby ten jej nie opuścił. Analiza relacji w takim związku często wskazuje na to, że to mężczyzna, a nie kobieta ma prawdziwy problem. Jedna z podstawowych zasad psychologii brzmi, że ludzie traktuję innych tak, jak sami traktują siebie. Innymi słowy: jak lubisz siebie, to lubisz innych, a oni też cię lubią. Ma to potwierdzenie w szeregu badań naukowych. W badaniach nad nowożeńcami stwierdzono, że mężczyźni nieufni i niestabilni emocjonalnie cztery razy częściej źle traktują swoje partnerki niż mężczyźni emocjonalnie stabilni i pozbawieni podejrzliwości. Dodatkowo czynnikiem, który nasila złe traktowanie jest atrakcyjność żony znacznie przewyższająca atrakcyjność jej męża, co związane jest z jego lękiem przed opuszczeniem.
W aspekcie seksualnym jeżeli jest tak, że agresja, czy manifestacja siły są potrzebne, żeby powstało podniecenie seksualne, to jest to kategoryzowane jako sadyzm. Masochistą zaś jest osoba, którą podnieca przemoc otrzymywana. Około 5-10% populacji ma tendencje sadomasochistyczne (SM). Warto dodać, że związki SM należą do najtrwalszych i niezmiernie rzadko ulegają rozpadowi.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne