seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Seks pod kreską. Gazeta Wrocławska, 26.10.2001, s. 20
2001-10-26

Seks pod kreską
„Mam 38 lat i nie odczuwam potrzeby współżycia. Kiedyś mogłem z moją żoną codziennie się kochać i dodatkowo w tym czasie od czasu do czasu się masturbowałem, a od jakiegoś roku seks mógłby dla mnie prawie nie istnieć. W zupełności wystarcza mi jeden numerek na miesiąc. Kiedyś to ja biegałem za moją ślubną, żeby zaciągnąć ją do łóżka, a teraz jest zupełnie odwrotnie. To ona wieczorem szuka wrażeń za gumką od spodenek mojej piżamy. To jeszcze bardziej mnie zniechęca do czegokolwiek. Kiedyś lubiłem, jak to robiła, a teraz tylko mnie to denerwuje. Dodatkowo dobija mnie to, że żona opowiada mi jak często robią to jej koleżanki z pracy. Wygląda na to, że te kobiety o niczym innym nie rozmawiają tylko o seksie. Ta kocha się z mężem codziennie, tamta cztery razy w tygodniu. Te jej opowieści sprawiają, że czuję z jej strony presję uprawiania miłości. Częściej wolałbym święty spokój, niż wykonywanie tych głupich ruchów i krótką, wątpliwą przyjemność. Ten spadek częstotliwości współżycia pokrywa się z moim ogólnym wypaleniem się. Jestem często zmęczony, nic mi się nie chce. Może jest tak, że już się skończyłem. Zawsze wydawało mi się, że jestem normalnym mężczyzną: rodzina, praca, trochę stresu, papieroski, od czasu do czasu jakaś wódeczka z kumplami. Teraz boję się ich zapytać, czy ich ślubne zachowują się tak jak moja?”

Częstotliwość Twojego współżycia seksualnego mieści się w szeroko rozumianej normie. Jedni robią to raz w miesiącu, inni raz w tygodniu, a są też tacy, którym za mało raz dziennie. Dużo bardziej niepokojący jest drastyczny spadek częstotliwości współżycia w połączeniu z ogólnym obniżeniem dynamiki innych procesów życiowych. To, że czujesz się w ogóle zmęczony może między innymi wpływać na obniżenie potrzeby współżycia. Papierosy, stres i alkohol są dodatkowymi czynnikami, które pogłębiają ten proces.
Na początek konieczna będzie wizyta u lekarza ogólnego, który wykluczy
choroby somatyczne, czy też konkretne zaburzenia hormonalne, które mogą leżeć u podstawy wymienionych objawów. Być może będzie potrzebna konsultacja z endokrynologiem, czy też neurologiem. Jeżeli chcesz rzeczywistej poprawy będziesz musiał rozstać się z papierosami i wódką z kumplami. Część mężczyzn kurczowo trzyma się tych używek w przekonaniu, że to one czynią z nich prawdziwych mężczyzna i że jak nie będą mogli zapalić, czy wypić kielicha to już żaden z nich chłop. Nic bardziej błędnego. W Polsce to właśnie nikotyna i alkohol w pierwszym rzędzie kastruje mężczyzn. Czterdziestka jest najczęściej przełomowa pod tym względem, bo po przekroczeniu tej granicy wieku najczęściej pojawiają się pierwsze destrukcyjne efekty kastracji.
Po stronie czynników psychologicznych spadek częstotliwości współżycia najczęściej jest konsekwencją nieprzystosowania seksualnego, depresji, ostrego, albo długotrwałego stresu, konfliktów partnerskich. W Twoim przypadku do tej grupy należałoby zaliczyć roszczeniową postawę Twojej żony i opowieści o wyczynach mężów jej koleżanek. Najprawdopodobniej zmyślone.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne