seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Lesbijki i geje. Gazeta Wrocławska, 3-4.11.2001, s. 16
2001-11-03

Lesbijki i geje
Jeszcze kilkanaście lat temu homoseksualizm opisywano w seksuologii pod hasłem parafilie, dewiacje seksualne, zboczenia płciowe. Wiązało to się z tym, że zaburzenia seksualne definiowano jako uwarunkowania znacznie zaburzające czułe kontakty między kobietą i mężczyzną. Dzisiaj o zaburzeniu seksualnym mówi się wtedy, gdy poważnie zakłócone są czułe reakcje między dwojgiem ludzi. Założenie takie wyklucza zatem homoseksualistów z kategorii zboczeńców płciowych. Charakterystyczne jest to, że różnice między seksualnością kobiet i mężczyzn. uwidaczniają się również w aktywności homoseksualistów i lesbijek. W konaktach seksualnych gejów męskie fantazje i preferencje nie są hamowane i krępowane takimi wymaganiami kobiet jak zaangażowanie, uczucia, romantyczność, delikatność i subtelność uwodzenia. Stąd też najczęstszą formą kontaktów seksualnych gejów jest przelotny kontakt dwóch nieznajomych. Partnerzy ci wyszukiwani są w takich miejscach publicznych jak parki, bary, publiczne łaźnie i toalety. Lesbijki natomiast bardziej cenią stały związek emocjonalny, połączony z zaangażowaniem uczuciowym.
W jednym z badań stwierdzono, że ponad 90% gejów miało w życiu ponad 15. partnerów, ale tylko 15% lesbijek mogło się pochwalić podobną ilością związków. Inne badania nad homoseksualistami męskimi wykazały, że niemal połowa z nich miała w życiu ponad 500. partnerów seksualnych, w większości nieznajomych z barów i łaźni.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne