seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Jestem inny. Gazeta Wrocławska, 9.11.2001, s. 20
2001-11-09

Jestem inny
„Pochodzę z małego miasta. Kilka szkól, kościół, rynek na starym mieście. Wszyscy ze wszystkimi od lat się znają. Jest mi z tym bardziej trudno, bo ludzie mnie nie lubią. Jestem gejem, mam ponad dwadzieścia lat i nie chce mi się żyć. Od czasu kiedy pod koniec szkoły podstawowej zorientowałem się, że jestem inny od moich rówieśników starałem się to ukrywać i stroniłem od nich. Pod koniec szkoły średniej, wtedy kiedy jeszcze nie miałem żadnych kontaktów seksualnych niemal wszyscy moi znajomi przezywali mnie już pedałem. W tej sytuacji inicjacja homoseksualna wydawała mi się naturalną koleją rzeczy. Nie przypuszczałem, że moja sytuacja w rodzinnym mieście może być jeszcze gorsza, ale tak się stało. Kilka razy znajomi namierzyli mnie w mieście z moją sympatią, która mieszka kilkaset kilometrów ode mnie. Wtedy skończyło to się na głupich docinkach, ale kilka dni temu inna grupa pijanych porostków spotkała mnie samego i dotkliwie mnie pobili. Wyzywali od zboków, pederastów i pedałów. Boję się wychodzić z domu. Nie mam żadnego oparcia w rodzinie, bo szczególnie ojciec nastaje na mnie i prawdę powiedziawszy jego postawa wobec mnie w domu niewiele odstaje od tego, co mnie spotyka na ulicy. Bardzo mnie to wszystko przygnębia. Czy ja mam się leczyć?”

Nie. Ty jesteś zdrowy. To Twój ojciec i Twoi znajomi potrzebują pomocy. O tym, że homoseksualizm nie jest zboczeniem seksualnym wiadomo od kilkudziesięciu lat. Szereg badań naukowych dowiodło, że brak wykształcenia, starszy wiek osób badanych, pochodzenie z niższych warstw społecznych i zamieszkiwanie w małych miejscowościach obniża tolerancję wobec zachowań homoseksualnych. Ten brak szacunku wobec drugiego człowieka związany jest
z lękiem, kierowaniem się stereotypami w typowaniu ludzi, z brakiem odpowiednich wiadomości i możliwości poznania innych ludzi.
Agresja wobec homoseksualistów często wynika z własnych problemów seksualnych. Człowiek zadowolony ze swojego życia seksualnego nie zaatakuje innego człowieka tylko dlatego, ze jest homoseksualistą. Nie będzie go to w ogóle interesowało. Nawet jeżeli spotka się z homoseksualistą, to raczej zainteresuje się jego innością, niż wykona jakikolwiek nieprzyjazny gest, nie mówiąc o przemocy fizycznej.
Tymczasem frustracja własnych potrzeb seksualnych, niemożliwość ich zaspokojenia w pożądanej częstotliwości, czy formie, kompleksy, trudności z identyfikacją z własną płcią, problemy ze sprawnością seksualną, czy występowanie różnego rodzaju zaburzeń seksualnych może powodować wzrost agresji tak wobec homoseksualistów, jak i innych mniejszości społecznych. Mniejszości, bo jest ich mniej i są słabsi. W związku z tym trudniej im będzie odeprzeć atak, zwłaszcza wtedy, kiedy skrzyknie się w grupę kilku, czy kilkunastu frustatów szukających najbardziej prymitywnych sposobów dowartościowania się polegających na obniżeniu wartości drugiego człowieka.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne