seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Zachód w sypialni. Gazeta Wrocławska, 10-11.11.2001, s.17
2001-11-10

Zachód w sypialni.
Polacy zawsze należeli do tych , którzy chętniej czerpali wzory kulturowe z Zachodu, niż ze Wschodu. Dotyczy to także postaw wobec seksu, zachowań seksualnych, preferencji erotycznych i wartości regulujących seks partnerski.
W seksuologii istnieje osobny termin na określenie takich tendencji w naszej obyczajowości i partnerstwie. Zespół kultury Zachodu polega na przesadnym koncentrowaniu życia seksualnego na technice seksualnej. Miarą atrakcyjności partnera jest posiadanie przez niego umiejętności modyfikacji pozycji współżycia seksualnego oraz znajomość różnorodnych technik stymulacji, których zastosowanie umożliwi współpartnerowi zaspokojenie seksualne i przeżycie orgazmu. Zresztą orgazm staje się celem samym w sobie. Zgodnie z wartościami związanymi z zespołem kultury Zachodu współżycie seksualne powinno kończyć się orgazmem, najlepiej wielokrotnym. Stąd już tylko krok do kultu wydolności seksualnej. Z jednej strony im większe możliwości przeżywania orgazmów przez kobietę, tym jest ona bardziej atrakcyjna zarówno dla partnera, jak i dla siebie. Z drugiej strony im częstsza i bardziej obfita ejakulacja u mężczyzny tym większa zarówno jego samoocena, jak i satysfakcja kobiety. Koło się zamyka. Problem w tym, że orgazmu nie można kupić, jak nowej, kolejnej pary butów. Postawy wobec seksualności wynikające z omawianego zespołu wywodzącego się z Zachodu prowadzą do patologizacji współżycia seksualnego także dlatego, że cechuje je brak kultury współżycia, nieumiejętność refleksji i relaksacji. Tymczasem to właśnie te wartości są znacznie bardziej więzotwórcze, niż modyfikacja techniki stosunku.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne