seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Punkt G. Gazeta Wrocławska, 8-9.12.2001, s.16
2001-12-08

Punkt G
Okolica między cewką moczową a przednią ścianą szyjki macicy nazywana jest przestrzenią Grafenberga, inaczej punktem G. Obok łechtaczki jest to jedno z bardziej znaczących miejsc w rozwoju pobudzenia seksualnego kobiety. Mężczyzna może je bardzo łatwo zlokalizować. Wtedy, kiedy kobieta leży na plecach i ma nieco do góry uniesione nogi, wystarczy wsunąć do pochwy palec wskazujący (lub wskazujący i środkowy) i zagiąć go lekko do góry. Ta część ściany pochwy na którą trafi to właśnie punkt G. Warto przy okazji przypomnieć truizm: palce powinny być czyste, a paznokcie obcięte maksymalnie krótko. Jakiekolwiek zadrapanie ścian pochwy spowoduje gwałtowny spadek podniecenia seksualnego kobiety i zniweczy wysiłki nawet najbardziej wyrafinowanego kochanka, a dodatkowo może to się skończyć np. infekcją.
O przestrzeni Grafenberga dobrze jest pamiętać w czasie pieszczot oralno-genitalnych, wtedy kiedy kobieta jest biorcą tego rodzaju stymulacji. Dodatkowe drażnienie punktu G przez mężczyznę przyczynia się w takim przypadku do szybszego rozwoju podniecenia seksualnego partnerki, a łączenie tych pieszczot odbierane jest przez nią jako wyjątkowo przyjemne. Przestrzeń Grafenberga może być też stymulowana bezpośrednio przez penis w czasie stosunku. Dzieje się tak na przykład w pozycji stojącej od tyłu i pozycji ginekologicznej, kiedy kobieta z uniesionymi nogami leży np. na stole, a jej partner wykonuje ruchy frykcyjne stojąc blisko przy krawędzi.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne