seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada Czytelnikom. Figle migle. Gazeta Wrocławska, 21.12.2001, s.35
2001-12-21

Figle migle
„Mąż od ponad roku jest na stypendium zagranicznym. Pisze doktorat na jednym z włoskich uniwersytetów. Byłam u niego parę tygodni temu i to, co tam odkryłam zupełnie wybiło mnie z równowagi. Wszystko zaczęło się od tego, że któregoś dnia mąż zostawił mnie samą w pokoju w akademiku, a sam wyszedł na konsultacje ze swoim profesorem. Spotkanie to trochę się przeciągało. Z nudów przeglądałam trochę książki, albumy ze zdjęciami i robiłam porządki w jego pokoju. Na dole w szafie stało jakieś pudło po telewizorze. W środku przeróżne gazety pornograficzne, kasety, damskie stroje i kosmetyki oraz buty na wysokich obcasach. Te stroje i buty były w rozmiarze dorosłego mężczyzny. Jedną z tych nagranych kaset wsadziłam do magnetowidu, który mąż ma w pokoju i moje przerażenie jeszcze bardziej się spotęgowało. Mój mąż przebrany w damską bieliznę, pończochy, pas, figi, biustonosz i w pełnym make-up`ie paradował przed kamerą, wypinał pośladki, przesyłał pocałunki na odległość i plótł jakieś bzdury do kamery. Po jego powrocie zapytałam go o to, co to wszystko ma znaczyć. Paradoksalnie ucieszył się z tego, że to się wydało. Powiedział, że okazjonalnie robi takie rzeczy od młodości i że bardzo prosi, żebym mu to wybaczyła i chociaż po części zaakceptowała.”

Transwestytyzm to parafilia polegająca na tym, że mężczyzna przebiera się
w stroje kobiece w celu osiągnięcia podniecenia seksualnego. Trudno jest oszacować jak często zboczenie to występuje w populacji. Dzieje się tak dlatego, że po pierwsze: do uprawiania tego rodzaju zachowań zwykle nie jest potrzebny drugi człowiek. Po drugie transwestyci prawie w ogóle nie wchodzą w konflikt
z prawem i moralnością, ponieważ swoje praktyki seksualne utrzymują
w wielkiej tajemnicy. Pewne dane kliniczne pozwalają jednak szacować, że parafilia to obejmuje około 1% dorosłych mężczyzn.
Transwestytyzm jest czasem mylony z homoseksualizmem i transseksualizmem. Trzeba jednak stanowczo podkreślić, że transwestyci nie są homoseksualistami. Niemal 80% transwestytów ma żony i dzieci, a przypadki praktyk homoseksualnych w tej grupie zdarzają się rzadziej niż w całej populacji mężczyzn. Transseksualistę podnieca przedmiot (fetysz), podczas gdy homoseksualistę podnieca drugi człowiek tej samej płci.
Przebranie się w strój kobiecy wywołuje u transwestyty dużą przyjemność, poczcie odprężenia i satysfakcji seksualnej. Część kobiet akceptuje takie zachowania i to powoduje, że mężczyzna w takim związku czuje się bezpieczny, akceptowany i kochany. Możliwość ubrania jakiegoś elementu stroju kobiecego przed stosunkiem z kobietą powoduje, że są oni w pełni sprawnymi seksualnie. Inne kobiety nie akceptują tego rodzaju zachowań, co sprawia, że ich transwestytywni partnerzy są sfrustrowani, odczuwają lęki, wstyd, mają depresję, poczucie winy i nieadekwatności. Często cierpią na impotencję.
Jeżeli chcesz z nim być to, w kontekście tego co napisałem wyżej, sama musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego partnera wolisz.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne