seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Taka namiętna stażystka. Gazeta Wrocławska, 3.1.2003, s.28
2003-01-03

Taka namiętna stażystka
„Mam żonę, dwójkę małych dzieci, tyleż samochodów, dom, pracę, czyli ogólnie ustabilizowany chłop jestem. Od pół roku mam też „boki”. Do pracy przyszła młoda stażystka, zaraz po studiach i dostała biurko niedaleko mojego. Świeża mężatka, więc na początku w ogóle na nią nie zwracałem uwagi. Dopiero po kilku miesiącach jakoś tak się zgadaliśmy. Ona narzekała na swoje małżeństwo. Po studiach nie chciała wracać do swojej wioski, zaszła w ciążę i wzięła ślub z chłopakiem, który był za nią. Miłość do niego miała przyjść później, ale jakoś jej nie widać. Do tego doszło, że mąż całymi dniami zarabia na dom z ogrodem, a jak wraca po pracy, to nie ma na nic ochoty, na swoją żonę też. Z tym seksem, to podobnie jest u mnie. Żonę też te sprawy mało interesują, kochamy się najwyżej raz w tygodniu. Słowem nie wiadomo kiedy i jak stażystka i ja staliśmy się sobie bliscy. Na początku było cudownie. Przez kilka miesięcy seks z nią był wspaniały. Kochaliśmy się prawie codziennie, czasem po kilka razy. Bardzo jej się to podobało. Mówiła mi, że w końcu ma tego prawie tyle, ile zawsze chciała. Powiedziała mi, że od 13. roku życia masturbuje się kilka razy dziennie, a jej mąż zawsze był w tych sprawach krótki. Bardzo zależało mi na jej satysfakcji, żeby była zadowolona, ale zauważyłem, że od miesiąca erekcja cofa się w czasie stosunku. Z żoną nigdy nie miałem i nie mam żadnych problemów. Czym się wzmocnić i co się dzieje?”

Nic się nie dzieje. Jesteś po prostu zmęczony częstotliwością stosunków seksualnych z nowo poznaną partnerką. Zanim poznałeś panią stażystkę, kochałeś się z żoną raz w tygodniu. Jeżeli nie piszesz nic o swoich poprzednich skokach na boki i masturbacji, to można założyć, że przez lata małżeństwa Twoja potrzeba kontaktów seksualnych ustabilizowała się na poziomie kilku stosunków w miesiącu. Jeżeli do tych kilku stosunków z żoną dodamy kilkadziesiąt stosunków miesięcznie ze stażystką, to sprawa wydaje się być jasna. Po okresie wzajemnej fascynacji i zauroczenia przyszedł czas na stabilizację i stąd spadek początkowej sprawności seksualnej. Ważne, żebyś zrozumiał, że problemy z erekcją o których piszesz, nie są związane z żadnymi zaburzeniami seksualnymi i nie wymagają interwencji farmakologicznej. Wynikają raczej z tego, że chciałeś dorównać temperamentowi swojej kochanki. O tym, że jesteś absolutnie zdrowy dobitnie świadczy fakt, że z żoną nie masz żadnych problemów.
Szereg badań psychologicznych wykazało, że namiętność, tak typowa w początkowej fazie niemal każdego związku seksualnego opierającego się na silnych emocjach pozytywnych, nie może rosnąć w nieskończoność. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu jej natężenie musi opaść. Cała ta prawda jest znakomicie przedstawiona niemal w każdym romansie filmowym, czy literackim. Kończą się one zwykle podsumowaniem w stylu „ i żyli długo i szczęśliwie”, ale nic tam nie ma o tym, że ich życie było pełne pasji, namiętności i pożądania.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne