seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Gdy na miłość nie ma miejsca. Gazeta Wrocławska, 17.1.2003, s.35
2003-01-17

Gdy na miłość nie ma miejsca
„Od roku jesteśmy parą. To jest pierwszy prawdziwy chłopak, którego kocham. Po dwóch miesiącach znajomości zaczęliśmy współżyć. Od początku wszystko szło to jak po grudzie. Mieszkam razem z mamą i babcią, a one zawsze bardzo interesowały się moimi znajomościami. O ile wcześniej mi to nie przeszkadzało, o tyle teraz, kiedy zaczęłam współżycie z moim ukochanym bardzo mnie to irytuje, że potrafią bez pukania, ale i bez wyraźnego powodu wejść do pokoju. Wtedy. kiedy są w domu między mną a moim chłopakiem do niczego nie dochodzi, ale jak ich nie ma, a my kochamy się, to też myślę, że zaraz wrócą i nam przeszkodzą. Ale do rzeczy. Mniej więcej od dwóch. trzech miesięcy w czasie kochania się nic nie czuję. Nie podoba mi się to, co robimy w łóżku, nie sprawia mi to przyjemności, a w czasie stosunku często robię się w środku sucha. Zdarza się, że w czasie stosunku zastanawiam się co będzie na kolokwium z historii, czy myślę o tym gdzie pojadę na wakacje. Doszło do tego, że nawet wtedy, kiedy mamy możliwości współżycia, to wolę iść do kina, czy przyjaciół. Muszę dodać, że w czasie masturbacji jestem w stanie przeżyć orgazm po kilkudziesięciu sekundach i sprawia mi to oczywiście dużą przyjemność”.

Jak od początku idzie jak po grudzie i nie idzie na lepsze, to nie ma na co czekać. Trzeba jak najszybciej skontaktować się z seksuologiem, czy z psychologiem. Podstawowy problem wielu związków partnerskich polega na tym, że ulegają one dość powszechnemu przekonaniu, że jak jest miłość, to wszystko się ułoży. Nic bardziej błędnego. Ten mit leży w podstawy rozpadu wielu związków partnerskich, czy małżeńskich, ponieważ zaburzenie seksualne nie tylko nie mija, ale często ma destrukcyjny wpływ na inne dziedziny życia. Już nie tylko nie ma satysfakcji seksualnej, ale okazuje się, że partner denerwuje nas w innych codziennych sprawach. Kiedyś jego obecność działała na nas kojąco, dziś wręcz odwrotnie: w jego obecności czujemy się poirytowani i napięci.
Powodem braku Twojej satysfakcji mogą być nieodpowiednie zewnętrzne warunki współżycia. Jest to przyczyna dość trywialna i przez to bardzo często lekceważona przez kochanków. Stąd współżycie w samochodach na parkingach, w pokoju, kiedy dom jest pełen domowników, czy gości, w miejscach publicznych etc. Jest taka grupa ludzi, którym takie warunki nie przeszkadzają, albo wręcz są one im niezbędne do uzyskania pobudzenia, czy podniecenia seksualnego. Zdecydowana większość potrzebuje jednak spokoju i prywatności. W Twoim przypadku mógł zadziałać dość powszechny w psychologii uczenia się mechanizm generalizacji. Fakt, że domownicy nie szanują Twojej prywatności w sytuacjach pozaerotycznych z czasem zaczął obejmować również chwile, w których dochodziło do współżycia. Mówiąc wprost dom kojarzy Ci się raczej z wścibską mamą i babcią niż z namiętną miłością. Stąd już tylko krok do „myśli o kolokwium z historii” i dyssatysfakcji seksualnej.

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne