seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Krótka piłka. Gazeta Wrocławska, 24.1.2003, s.14
2003-01-24

Krótka piłka
„Wcześniej nie miałem żadnych kłopotów z kobietami. Miałem tak zwane partnerki szybkie. Jeden, czasem dwa spotkania i szybki seks. Nigdy nie było z tym żadnego problemu. Nigdy też nie myślałem o nich, o ich zaspokojeniu, czy zadowoleniu. Liczyłem się tylko ja. Teraz jestem z panią, z którą jest inaczej. Z nią nie było szybkich numerków. Ona potrzebowała czasu zanim mogliśmy po raz pierwszy pójść na całość, a i teraz woli raczej długi dystans niż krótką piłkę. Jak już ją rozgrzeję i wprowadzę członek do pochwy, to okazuje się, że ona nie zdąży, a ja już jestem po. Nie jestem w stanie nad tym zapanować. Co ciekawe przy pettingu umiem się wstrzymać. Do tego dochodzi jeszcze jedna sprawa. Czuję, że ona jest ze mną bardziej dla moich pieniędzy niż dla mnie. Od czasu jak kupiłem jej samochód jest dla mnie wyraźnie milsza i jakby mniej wymagająca. Nie ma już dla niej takiego znaczenia, czy przeżyje orgazm, czy nie. Mam przy tym duże obawy, że mógłbym ją utracić, że ona mogłaby pójść z innym facetem do łóżka. Jest to obawa o tyle uzasadniona, że wielokrotnie widziałem, że mężczyźni lecą na nią. Czuję, że ona też ma potrzebę kontaktu z innymi facetami. Doszło do tego, że posądziłem ją ostatnio o zdradę. Ona się wypiera, ale co ma robić? No i co ja mam z tym wszystkim robić?”

Po pierwsze nie masz się czemu dziwić. Twoje całe życie zanim poznałeś aktualną partnerkę przebiegało według jednego schematu, a to co się teraz dzieje między Wami rozgrywa się według innego. Wcześniej to Ty dominowałeś w układach z kobietami, nie interesowałeś się ich potrzebami, uczuciami i satysfakcją seksualną. Zależało Ci na seksie w czystej, nieskomplikowanej postaci. Teraz jest inaczej: interesuje Cię to, co czuje Twoja partnerka, Twoje zachowania seksualne wplecione są w cały wachlarz emocji i uczuć, targają Tobą różne niepokoje i wątpliwości. Czyli jest tak, jak powinno być w związku między mężczyzną i kobietą, Teraz problem polega właśnie na tym, że to nie Ty rozdajesz karty, ale Twoja partnerka, czy też rozdajecie je wspólnie. Adaptacja do tych zmian wymaga pewnej cierpliwości, konsekwencji i systematyczności w działaniach.
To, że w czasie pettingu możesz kierować swoim wytryskiem świadczy o tym, że z biologicznego, czy organicznego punktu widzenia nie ma żadnych przeszkód żeby stosunek mógł trwać dłużej i żebyś mógł panować nad swoim wytryskiem. Jeżeli w najbliższym okresie nie uda Ci się uregulować czasu trwania współżycia do takiej długości, żeby było to satysfakcjonujące dla Ciebie i Twojej partnerki to powinieneś skontaktować się z seksuologiem.
Po drugie warto pamiętać, że mężczyźni mający różnego rodzaju problemy seksualne targani są całym szeregiem niepewności co do charakteru relacji z kobietą i co do własnej samooceny. To nie Twoja partnerka się zmieniła, ale własne problemy ze sprawnością seksualną sprawiają, że podejrzewasz ją o zdradę, czy o materialistyczne podejście do Waszego związku.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne