seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuologiczny gabinet zdrowia. Szkodzi na seks. Gazeta Wrocławska, 22-23.2.2003, s.4
2003-02-22

Szkodzi na seks
Niemal w każdym barze, czy sklepie, w którym sprzedaje się wina, piwa i wyroby spirytusowe można się spotkać z napisem „Alkohol szkodzi zdrowiu”.
Wpływa on również na życie seksualne. Spożywany w nadmiernych ilościach prowadzi do szeregu komplikacji w życiu seksualnym. U mężczyzn najczęściej występują: zaburzenia wzwodu członka- dotyczy to 55% mężczyzn uzależnionych, zaburzenia wytrysku nasienia oraz obniżenie poziomu potrzeb seksualnych. Zmiany te najczęściej związane są z tłem organicznym, stąd leczenie i terapia są szczególnie skomplikowane i długotrwałe. Z alkoholizmem mężczyzn współwystępują też inne zaburzenia, które negatywnie odbijają się na relacjach partnerskich, na przykład zespół Otella (patologiczna zazdrość). czy zespół Silvestrini – Corda (m. in. zanik jąder, nadmierny rozrost sutków). W przypadku nadmiernego spożywania alkoholu przez kobiety najczęściej występującymi zaburzeniami seksualnymi są: anorgazmia (brak orgazmu), zanik lubrikacji (nawilżenia pochwy w konsekwencji podniecenia seksualnego) oraz dyspareunia (odczuwanie bólu w trakcie stosunku seksualnego). Porównując zdrowie seksualne Polaków z innymi nacjami warto dodać, że szczególne nasilenie różnego rodzaju patologii seksualnej występuje u nas po 40. roku życia. Seksuologowie kliniczni wiążą ten fakt właśnie z kulturowo uwarunkowanymi wzorcami spożywania alkoholu.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne