seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy Czytelników. Dobre dni.Gazeta Wrocławska, 3.10.2003, s.18
2003-10-03

Dobre dni
„Od początku roku próbujemy mieć dziecko. Po wielu latach wyprowadziliśmy się w końcu na swoje od teściów i od razu wzięliśmy się do roboty. Po to, żeby nie marnować czasu kochaliśmy się tylko w te dobre dni, tzn. wtedy, kiedy żona mogła zajść w ciążę. W kwietniu pojechałem do pracy w Austrii i do końca wakacji przyjeżdżałem co miesiąc do Polski na te kilka dni, kiedy żona mi mówiła, że trzeba być. Trochę mnie to męczyło, bo w jedną stronę było ponad 600 kilometrów, a żona wciąż nie zachodziła w ciążę. Wróciłem z wyjazdu w sierpniu i jak znowu próbowaliśmy, to u mnie wszystko się urwało. Żona powiedziała, że dobrze byłoby teraz, ale ja nie miałem czym. Zablokowałem się. Potem, jak te dobre dni minęły to mi też minęło i wszystko było dobrze. Ale w tym miesiącu, jak nastały te dobre dni, to znowu sytuacja się powtórzyła. Teraz to myślę, że to wszystko to jest moja wina, bo w młodości dużo się onanizowałem. Za kawalera, to bywało, że i codziennie musiałem to zrobić. Teraz widzę, że życie sobie przez to zmarnowałem. Z tej wiedzy, co posiadam to teraz po tamtym zostało mi drżenie rąk, pocenie się, nadciśnienie no i te kłopoty z członkiem. Oczywiście do tych grzechów przeszłości nie przyznałem się przed żoną, bo to byłby koniec. Bardzo to mi to wszystko teraz ciąży na suminiu”.

Te dobre dni u żony są niedobre dla Ciebie. Nie można planować dziecka, tak jak zakupów w supermarkecie. Pewno to będzie truizm, ale dziecko ma się pojawić jako owoc miłości między kobietą i mężczyzną, a nie rezultat zimnej kalkulacji. Wasza aktualna korzystna sytuacja życiowa powinna stanowić przyzwolenie dla niczym nie skrępowanej miłości fizycznej, a nie być pretekstem do stawiania sobie jakiś zadań do wykonania. Cała ta sytuacja, w którą dałeś się wpędzić jest głównym czynnikiem utrudniającym Twoją sprawność seksualną i w konsekwencji prokreację. To jakiś absurd, żeby przez trzy, czy cztery miesiące wozić plemniki z Austrii do Polski tylko po to, żeby „nie marnować czasu”. Nie ma się gdzie spieszyć, macie przecież przed sobą całe życie. Kolejne nieporozumienie to Twoje poglądy na temat masturbacji. Trudno w to uwierzyć, że mogą żyć jeszcze mężczyźni, którzy uważają, że ich aktualne kłopoty ze zdrowiem, w tym sprawnością seksualną są konsekwencją zachowań autoerotycznych sprzed kilkunastu lat. To nieprawda, nie zmarnowałeś sobie życia masturbując się za kawalera, a Twoje problemy zdrowotne są raczej wynikiem tego, że za bardzo starasz się o poczęcie dziecka, a współżycie z nią traktujesz jako obowiązek.
Rada na Twoje problemy jest bardzo prosta. W związku z tym, że jesteś zablokowany tylko w te dni, kiedy żona jest płodna, a odblokowujesz się wtedy, kiedy dni płodne mijają powinieneś poprosić żonę, żeby nie informowała Cię o szczegółach swojego cyklu owulacyjnego. Ty sam też nie powinieneś interesować się kiedy można, a kiedy nie. Masz niczego nie liczyć, nie sprawdzać jej kalendarzyka, o nic nie wypytywać i współżyć z żoną wtedy, kiedy masz na to ochotę. Przestań też zawracać sobie głowę własną masturbacją młodzieńczą, bo nie ma ona żadnego negatywnego wpływu na Twoją aktualną sprawność seksualną.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne