seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada. Nie dać się zdominować. Gazeta Wrocławska, 8.2.2002, s.36
2002-02-08

Nie dać się zdominować
„Jesteśmy już dojrzałymi ludźmi. Oboje mamy za sobą nieudane małżeństwa i teraz od trzech lat tworzymy nasz nowy związek małżeński. Początkowo byliśmy sobą bardzo zafascynowani. Trudno powiedzieć, żeby była to miłość od pierwszego wejrzenia, czy szalony i bujny romans. Raczej chodziło nam o stabilizację życiową i partnera na resztę życia. Nasze życie seksualne od początku nie układało się najlepiej, choć wcześniej nie zdawałam sobie do końca z tego sprawy. Mąż w czasie pieszczot, przytulania i głaskania ma wzwód, po czym wykonuje imitacje ruchów frykcyjnych na moim ciele i ma wytrysk nasienia. Od początku małżeństwa ani raz nie wsadził mi członka do pochwy. Czasem te ruchy frykcyjne wykonuje między moimi udami, ale to też nie przynosi mi żadnej satysfakcji. W ogóle przy tym nie interesuje się moimi przeżyciami. Po takim niby-kochaniu-się jest wyraźnie zaspokojony i odprężony, ja natomiast czuję się zawsze gorzej, niż przed pójściem do łóżka. Boję się go urazić i w związku z tym nie mówię mu, że wcześniej się masturbowałam i samej z sobą było mi pod względem seksualnym lepiej, niż z nim.”

To błąd z Twojej strony, że nie mówisz mu o tym, co czujesz. Masz takie samo prawo do satysfakcji seksualnej, jak Twój partner. W przypadku związków zawieranych przez ludzi dojrzałych, należy podzielić się z partnerem tymi doświadczeniami seksualnymi, które nabyło się w czasie poprzednich związków. Jeżeli było tak, że po ostatnim nieudanym małżeństwie, czy relacji z drugim człowiekiem była przerwa we współżyciu dobrze jest wspomnieć też o własnych doświadczeniach masturbacyjnych. Przejściowe zachowania autoerotyczne, to znaczy takie, które pojawiają się między jednym związkiem emocjonalnym a drugim są rzeczą naturalną. Co więcej są zalecane przez klinicystów w celu podtrzymania tych funkcji neurologicznych, czy endokrynnych naszego ciała, które są związane z prawidłowymi reakcjami seksualnymi.
To dzielenie się swoimi doświadczeniami autoerotycznymi, czy seksualnymi z poprzednich związków można zrobić na wiele sposobów. Pierwszy to właśnie taki, jaki zastosował Twój mąż, tzn. prezentowanie własnych preferencji seksualnych w czasie gry miłosnej. Nawet nie zorientowałaś się kiedy zaczęłaś postępować zgodnie z jego upodobaniami, czy oczekiwaniami, nie przekazując mu jednocześnie własnych. Uznał więc, że jesteś bierna i nie zależy Ci na satysfakcji tak, jak jemu. Prostym sposobem poznania partnera jest też wspólne ułożenie listy możliwych zachowań seksualnych, identycznej w dwóch egzemplarzach. Potem każdy z osobna ocenia poszczególne zachowania na skali np. 4-punktowej od bardzo to lubię do nie odpowiada mi. Po wszystkim wystarczy to porównać i już wiadomo, co kto lubi. Najprostsza drogą do poznania preferencji seksualnych partnera jest danie mu do ręki pilota od magnetowidu i wspólne oglądanie filmu pornograficznego. Te pieszczoty, czy pozycje, które ogląda na podglądzie nie interesują go. Te, na które patrzy uważnie, albo cofa i ogląda ponownie warto zapamiętać.


     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne