seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Kontekst kulturowy. Gazeta Wrocławska, 23-24.2.2002, s.17
2002-02-23

"Kontekst kulturowy
Często jest tak, że kontekst obyczajowy, społeczny, czy kulturowy modyfikuje współżycie seksualne człowieka. Dotyczy to zarówno samych form kontaktu seksualnego, jak i pozycji współżycia. Tak powszechne w Grecji stosunki analne (doodbytnicze) zawdzięczają swoją popularność temu, że umożliwiają młodym ludziom kontakty seksualne bez naruszenia błony dziewiczej. W konsekwencji takich zachowań i postaw często jest tak, że młoda kobieta jest bardzo doświadczoną w ars amandi kochanką, choć z punktu widzenia anatomii i fizjologii współżycia pozostaje dziewicą. W celu uniknięcia defloracji stosowany jest też stosunek przedsionkowy, który polega na płytkim wykonywaniu ruchów frykcyjnych w przedsionku pochwy. Podobną funkcję (zachowania dziewictwa) spełnia także rzadziej stosowany stosunek docewkowy, w którym fallus wprowadzony jest do cewki moczowej kobiety.
Również ułożenie ciał partnerów w trakcie stosunku seksualnego ma
w pewnych przypadkach swoje uzasadnienie społeczno - kulturowe. Pozycja misjonarska (inaczej klasyczna lub po bożemu), czyli taka, w której kobieta leży na plecach, z lekko zgiętymi nogami, a mężczyzna jest na niej, została upowszechniona w kulturach pozaeuropejskich, np. w Australii, czy Oceanii dzięki białym przybyszom. Z kolei pozycja huzarska (zwana też generalską lub na pagonach), która polega na tym, że kobieta w czasie zbliżenia leży na plecach i wysoko unosząc nogi opiera je na ramionach partnera, swoją popularność zawdzięcza monarchii Austro -Węgierskiej. Oficerowie armii tej monarchii szczególnie upodobali sobie tą pozycję, ponieważ umożliwiała im ona kopulację bez rozbierania się, a szczególnie bez całkowitego ściągania spodni.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne