seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Mężczyzna – ofiara gwałtu. Gazeta Wrocławska, 1.3.2002, s.28
2002-03-01

"Mężczyzna- ofiara gwałtu
„Jak dotąd nie słyszałem o takiej historii, jaka mi się przydarzyła, stąd jeszcze trudniej jest mi o tym pisać. Pewno wielu facetów mogłoby ucieszyć to, co mi się przytrafiło, ale ja po tym zdarzeniu czuję wielki niesmak, głównie do siebie. Chodzę do szkoły policealnej. Parę tygodni temu jedna z nauczycielek poprosiła mnie o pomoc w tzw. męskich pracach domowych. Chodziło o pomalowanie jednego z pomieszczeń w podpiwniczeniu domu i zrobieniu w nim porządków: miałem porąbać i spalić w piecu jakieś stare meble i skrzynki. Nauczycielka, rześka i atrakcyjna czterdziestolatka jest samotna od czasu, kiedy jej narzeczony wiele lat temu wyjechał za chlebem za granicę i zaraz potem przestał się odzywać. Prawdę mówiąc wiedziałem, że jej się podobam, ale nie sądziłem, że może do czegokolwiek między nami dojść, tym bardziej, że wie o tym, że mam dziewczynę (sam to jej powiedziałem). Koniec, końców po pracy w piwnicy poczęstowała mnie jakąś kolacją i alkoholem, po czym bardzo zdecydowanie i stanowczo zaczęła się do mnie dobierać. Byłem tym tak zaskoczony, że, choć nie podobało mi się to, niewiele protestowałem. Seks z panią profesor polegał na tym, że ustami pieściła mój członek aż do wytrysku. Dziś czuję żal do siebie i niechęć o niej. Myślę, że ona po prostu mnie zgwałciła, a ja nie umiałem się temu przeciwstawić. Jest mi głupio wobec mojej dziewczyny, która o niczym nie wie”.

Robienie użytku z zależności zawodowej w celu nakłonienia podwładnego do czynności seksualnych jest czynem karalnym. Charakter relacji nauczyciel - uczeń jest właśnie takim układem zależnym, w którym los ucznia, w pewnym sensie, zależy od woli nauczyciela. Wykorzystywanie tej pozycji przez silniejszego jest nie tylko niemoralne i nieetyczne, ale także niezgodne z polskim prawem. Sam musisz zdecydować co z tym zrobić.
Przez lata sądzono, że tylko kobiety mogą być gwałcone, czy też wykorzystywane seksualnie przez swoich przełożonych. Ostatnie badania jednoznacznie dowodzą, że agresja kobiet wobec drugiej płci, w tym również agresja seksualna, przybiera u nich często formy równie drastyczne, jak w przypadku mężczyzn. Co więcej badania te wykazały, że mężczyźni, podobnie jak kobiety, mogą w sytuacji bezpośredniego przymusu fizycznego i/lub psychicznego być sprawni seksualnie i odbywać stosunek płciowy. Koszty psychologiczne takiej przemocy seksualnej są podobne u obu płci: zarówno kobiety- jak i mężczyźni -ofiary gwałtu, muszą uporać się z podobnymi demonami. Najczęściej występującymi reakcjami są poczucie zbeszczeszczenia własnego ciała i ducha, poniżenie, upokorzenie, utrata kontroli nad własnym ciałem i życiem.
Opowiedzenie Twojej dziewczynie o przygodzie, która Cię spotkała może spowodować u Ciebie spadek poczucia winy i w pewnym sensie rozgrzeszenie. Poczucie krzywdy za to, co Ci się przytrafiło nie będzie ciążyło już tylko na Tobie, ale zostanie rozłożona na dwie osoby. Jest tylko jedno pytanie na które musisz sobie sam odpowiedzieć: czy Twoja sympatia temu podoła? Jeżeli będziesz miał problemy z odpowiedzią na to pytanie, zwróć się z nim do terapeuty.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne