seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Plus 10 kilogramów i koniec atrakcji. Gazeta Wrocławska, 15.3.2002, s.28
2002-03-15

"Plus 10 kg
„Dzieją się ze mną dziwne rzeczy. Nie wiem, jak sobie z nimi poradzić. Żona po urodzeniu dziecka przytyła ponad 10 kilo. Jest zupełnie inną kobietą, niż ta z którą się żeniłem parę lat temu. Mówię jej o tym, że powinna zacząć się odchudzać. Obiecałem jej nawet, że mogę razem z nią chodzić na siłownię, ale to słowa rzucane na wiatr. Nie dość, że przestała mi się podobać, to jeszcze stała się jakby bardziej konserwatywna w łóżku. Zero seksu oralnego, zero analu.
Ta sytuacja trwa już ponad rok i dodatkowo komplikuje ją moje, nienormalne chyba, zachowanie. Po narodzinach dziecka dość nieoczekiwanie dla mnie samego wróciłem do świerszczyków i masturbacji. W pracy internet, w domu video i gazetki. Szybko przestało mi to wystarczać. Przerzuciłem się na dzwonienie do agencji towarzyskich i rozmowy z dziewczynami, co i za ile mi zrobią. Przy okazji oczywiście się masturbowałem. Zaraz potem byłem już tam stałym bywalcem . Początkowo tylko oglądałem dziewczyny i się z nimi targowałem. Potem dostawałem już to, co chciałem. Wszystko to bardzo mnie męczy, bo cały czas kocham moją żonę i nie wyobrażam sobie rozstania z nią, tym bardziej, że mamy wspaniałe dziecko. Sam pochodzę z rozbitego domu i nie wyobrażam sobie, że mogłoby podzielić mój los”.

Atrakcyjność fizyczna jest bardzo silnym afrodyzjakiem, a brak dbałości o nią jest przyczyną wielu małżeńskich nieporozumień. Stara maksyma mówi, że mężczyźnie wierzą, że ich żony po ślubie pozostaną takie same, a kobiety wierzą, że ślub odmieni ich ukochanych. Ta różnica w oczekiwaniach musi oczywiście generować konflikty. To, że Twoja żona przytyła i stała się „jakby bardziej konserwatywna w łóżku” może mieć wiele przyczyn. Najbardziej oczywistą jest ta, że w konsekwencji ślubu wzrosło u niej poczucia bezpieczeństwa. Świadomość, że jesteś już jej, że macie dziecko i tworzycie rodzinę spowodowała, że nie musi się już starać o atrakcyjność wzajemnej relacji, bo w Jej mniemaniu i tak to nic nie zmieni. Nie można również wykluczyć faktu, że również i Ty nie dbasz o żonę tak bardzo, jak wcześniej i na przykład nie dość sumiennie pomagasz jej w codziennych obowiązkach. Przed ślubem miała tylko siebie, a teraz być może jest tak, że ma na głowie trzy osoby i po prostu nie ma dla siebie tyle czasu, co wcześniej.
Z punktu widzenia procesów psychologicznych Twój powrót do masturbacji nie jest niczym niezwykłym. Jedna z reguł opisujących ludzkie zachowanie mówi, że w sytuacji, kiedy człowiek nie radzi sobie w nowej sytuacji a jego postępowanie jest nieefektywne, to następuje wtedy regres do rozwojowo wcześniejszych i sprawdzonych form zachowań. Innymi słowy to właśnie Twoje trudności w zaspokajaniu potrzeby seksualnej na płaszczyźnie małżeńskiej spowodowały powrót do sprawdzonej w młodości masturbacji. Pojawienie się w Twoim życiu agencji towarzyskich jest z jednej strony konsekwencją konfliktów małżeńskich, a z drugiej wynika z potrzeby doznawania wrażeń, których nie masz w domu.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne