seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Bez kobiety. Gazeta Wrocławska, 22.3.2002, s.27
2002-03-22

"Kobiety mnie nie interesują
„Nie czuję pociągu do kobiet. Mam już 27 lat i cała ta moja sytuacja mocno mnie dziwi. Koledzy dawno temu pozakładali rodziny, mają dzieci i przychodząc do ich domów często czuję się jak intruz. Są zupełnie pochłonięci rozmowami o wychowaniu, a nasze dawne wspólne tematy przestały ich jakby interesować. Ja też może chciałbym się z kimś związać, ale w związku z tym, że całkiem spadło to moje napięcie seksualne, nie mam nawet z czym startować do kobiet. Ten spadek zainteresowania dziewczynami zaczął się mniej więcej w połowie szkoły średniej. Zakochałem się wtedy w dziewczynie, która była prymusem w klasie. Wyznałem jej miłość, a ona mnie wyśmiała. Pamiętam, że przez kilka miesięcy nie mogłem do siebie dojść. Byłem przygnębiony, smutny, cały czas chciało mi się płakać, co zresztą często mi się zdarzało. Potem sprawy płci i seksu przestały jakby dla mnie istnieć. Postanowiłem poświęcić się nauce i udowodnić wszystkim, a przede wszystkim mojej niedoszłej sympatii, że mogę być lepszy od niej. Chyba mi się to udało, bo kończę teraz studia doktoranckie. To teraz nie zajmuje mnie już tak bardzo, jak właśnie fakt, że z moim popędem seksualnym jest coś nie tak. Czy to prawda?”

Trudno jednoznacznie na to pytanie odpowiedzieć, bo nie ma wszystkich informacji, które są potrzebne do jednoznacznego postawienia diagnozy. Po pierwsze nie wiadomo nic na temat tego, czy się masturbujesz i jakie fantazje temu towarzyszą. Brak onanizmu może sugerować obniżenie libido, bo, zgodnie z badaniami statystycznymi, większość Twoich rówieśników ma aktualnie takie doświadczenia, albo jest na etapie przejściowym między masturbacją a seksem partnerskim. Ale jeżeli jest tak, że się masturbujesz i masz w tym czasie fantazje dotyczące kobiet lub współżycia seksualnego z nimi, to wszystko jest w porządku i nie można mówić o „spadku napięcia seksualnego” tak, jak to sugerujesz, ale raczej o nieznacznym opóźnieniu w inicjacji seksualnej. Nie jest to powód do zmartwień, ale warto przyjrzeć się mechanizmom psychologicznym, które do tego doprowadziły.
Głównym winowajcą tego, że jesteś teraz sam i masz problemy z określeniem swoich potrzeb seksualnych do kobiet wydaje się być nieszczęśliwa miłość, którą przeżyłeś w szkole średniej. Jawne odrzucenie, którego wtedy doznałeś mogło przyczynić się do zmiany Twojej postawy wobec kobiet i wyparcia pozytywnych uczuć wobec nich. Jest to częsty problem, który zdarza się młodym ludziom wchodzącym na dość złożoną ścieżkę interakcji między płciami. Poświęcenie się nauce i przez to poprawa własnej pozycji w grupie rówieśniczej ułatwiało Ci zapominanie o kobietach. Ta wyższa pozycja miała leczyć rany, które zadała Ci dziewczyna i podnieść poczucie własnej wartości w relacjach z kobietami. Ty to już wiesz i masz dopiero dwadzieścia parę lat. A są mężczyźni, którzy tak się zakręcają w przypadkach podobnych do Twojego, że któregoś dnia budzą się w dużym, luksusowym domu starzy i sami, ale bardzo ważni i bogaci i nie pamiętają po co im to wszystko jest potrzebne i dlaczego całe życie tak o to zabiegali.

"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne