seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Jak porzucony miś. Gazeta Wrocławska, 5.4.2002, s.28
2002-04-05

"Dwadzieścia plus czterdzieści
„Między osiemnastym a dwudziestym rokiem życia byłem związany z kobietą ponad dwa razy starszą ode mnie. Był to dość dziwny związek, ponieważ ona oprócz mnie miała w tym czasie jeszcze kilka innych romansów, ale już z normalnymi facetami, to jest takimi, którzy byli od niej starsi. Ja o nich wiedziałem, ale oni o mnie nie. Między mną a nią była jeszcze jedna różnica: ona była dla mnie jedyna i nie miałem nawet ochoty spojrzeć na inną kobietę. Potem zabrała swoje dziecko z pierwszego małżeństwa i wyjechała z jednym z facetów. Wkrótce pobrali się na drugim końcu Polski, a ja zostałem i czuję się trochę, jak porzucony w kącie szmaciany miś. Tak minęły trzy lata. Piszę do Pana, bo od czasu jej wyjazdu próbowałem związać się z dziewczyną, najpierw z jedną, potem z drugą, tym razem rówieśnicami, ale nic mi nie wychodzi. Seks z nimi wydaje mi się banalny, nudny. One są takie bierne. Wydaje im się, że już samo przyzwolenie na seks powinno mi wystarczyć, a ja wcześniej nauczyłem się, że to dopiero początek realizowania fantazji seksualnych, że w łóżku można robić wszystko, na co mamy z partnerką ochotę. A tu ciągle słyszę: „tak nie”, „tak, to robią zwierzęta”, „tak pedały”. Przez to wszystko, to nie chce mi się z nikim chodzić do łóżka. Nie wiem, czy jeszcze kogoś pokocham”.

Spokojnie, jasne, że pokochasz. Może nawet nie jeden raz. Masz w sobie coś, czego nie mają Twoi rówieśnicy. Coś bardzo ważnego.
Młody chłopak plus dojrzała kobieta to zderzenie dwóch światów. Sytuacja wydaje się być wymarzona dla obu stron. Ona dostaje jego niemal nieograniczoną biologiczną wydolność seksualną: poziom testosteronu u mężczyzny jest najwyższy w drugiej dekadzie życia. Ma jego młode ciało, ale i brak doświadczeń seksualnych, który dla wielu, zwłaszcza wyrafinowanych kobiet, jest swoistym afrodyzjakiem. On ma partnerką świadomą własnej kobiecości, znającą zarówno swoje potrzeby seksualne, jak i potrzeby oraz oczekiwania mężczyzny i, co najważniejsze, posiadającą umiejętność wyzwalania tych jego potrzeb i ich zaspokajania. Daje to takiej kobiecie niemal pełną władzę nad młodym, kształtującym się dopiero seksualnym charakterem mężczyzny.
Problem, jak się wydaje, polega tylko na jednym: w polskiej obyczajowości seksualnej związki starszych kobiet z bardzo młodymi mężczyznami są często skazane na rozpad. Wynika to najczęściej z tego, że kobiety pragnąc stabilizacji seksualnej i emocjonalnej nie mogą sobie wyobrazić siebie u boku młodszego mężczyzny za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat. Teraz, różnica wieku, dając im niewątpliwą władzę w takim związku, pozwala im zerwać znajomość w najbardziej korzystnym dla siebie momencie. Ten krytyczny moment jest najczęściej bardziej odpowiedni dla nich, niż dla ich młodych partnerów. Dojrzałość takiej kobiety, jej empatia i wyczucie sytuacji powinna towarzyszyć nie tylko rozwojowi więzi emocjonalnej i seksualnej młodego mężczyzny, ale i jej rozpadowi. Wtedy łatwiej mu będzie później znaleźć dziewczynę, którą pokocha i której będzie mógł przekazać to, czego nauczył się wcześniej.


"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne