seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Mieć to za sobą. Gazeta Wrocławska, 12.4.2002, s.29
2002-04-12

"Mieć to za sobą
„Nie wiem, jak to się stało, ale wygląda na to, że wśród moich bliższych
i dalszych przyjaciół zostałem jedynym mężczyzną, który nie spał jeszcze
z kobietą. I nic nie zanosi się na zmianę w tym temacie. Kobiety są tak różne od mojego wyobrażenia o nich. W tamtym roku, na wakacjach poznaliśmy z moim przyjacielem dwie dziewczyny. Dość szybko zaprzyjaźniliśmy się z nimi i z tego, co mi mówił mój kolega, jego sympatia dość szybko uległa namowom na wakacyjną przygodę. Z moją dziewczyną było podobnie, z tym, że to ona aranżowała sytuację tak, żeby do czegoś doszło, a ja raczej tego unikałem. Miała znacznie bogatsze doświadczenie od mojego i bałem się trochę tej konfrontacji z moim dziewictwem. Wakacje minęły, zacząłem czwarty rok studiów i parę tygodni temu sytuacja niemal powtórzyła się. Poznałem atrakcyjną, inteligentną dziewczynę. Znajomość rozwijała się według starego schematu „trzy razy k” tj. kwiaty, kawy, kino, plus długie rozmowy w samochodzie po każdej randce pod jej domem. Słowem zapowiadało się na coś więcej. Wczoraj wieczorem po kolacji na mieście powiedziała, że jej starych nie ma w domu i że jak chcę, to mogę do niej wpaść i ona zrobi mi laskę. Dosłownie tak powiedziała! Oczywiście dałem nogę. Nie chcę mieć takiej dziewczyny.”

I nie ma się czemu dziwić. Tłumaczą to dość dokładnie psychologowie ewolucyjni. Walorami, którymi zgodnie z ich koncepcją dysponuje kobieta, są wierność i brak rozbudowanych doświadczeń seksualnych. Czynniki te mają przesądzać o tym, że w przyszłości, wtedy kiedy mężczyzna zwiąże się z taką kobietą, będzie miał większą pewność, że dzieci, które mu się urodzą będą jego. To po pierwsze. Po drugie, brak dużych oczekiwań seksualnych upewnia go w przekonaniu, że kobieta taka będzie mu w przyszłości wierna i nie zostawi go po kilku latach trwania związku dla partnera atrakcyjniejszego seksualnie, czy posiadającego większą wydolność w tej dziedzinie.
W tym kontekście trudno założyć, że dziewczyna, która po kilku spotkaniach proponuje chłopakowi pieszczoty oralno-genitalne może zyskać jego przyjaźń, czy miłość. Proponując coś takiego, nastawiona jest raczej na krótkotrwały romans i na związek o zdecydowanie seksualnym, niż emocjonalnym charakterze. Jest to też niedobry partner do inicjacji seksualnej. Brak więzi emocjonalnej i uczuciowej, zadaniowe nastawienie na dostarczenie satysfakcji seksualnej powoduje skoncentrowanie się na technicznej stronie interakcji seksualnej. Następna randka przebiegałaby najprawdopodobniej według schematu: skoro ja zrobiłam ci dobrze ostatnim razem, to ty zrób mi tak dzisiaj. Dla niedoświadczonego, młodego chłopaka oznacza to same kłopoty.
Na koniec truizm: to, że Twoi koledzy mają inicjację seksualną za sobą nie powinno ponaglać Cię w poszukiwaniach przygodego kontaktu seksualnego. Sam widzisz, że lepiej poczekać na odpowiednią kobietę, której ofiarujesz to, co możesz dać tylko raz.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne