seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Pod pantofel! Gazeta Wrocławska, 26.4.2002, s.35
2002-04-26

"Pod pantofel!
„Nie mam stosunków z żoną. Trwa to rok. Najpierw sporo konfliktów, które na dobrą sprawę nawarstwiały się niemal od ślubu, siedem lat temu. Do tego dochodziły kłopoty z seksem. Żona nigdy nie była chętna do tych spraw. To ja zawsze musiałem o to zabiegać i niemal prosić ją o to, żeby zechciała pójść ze mną do łóżka, czy też w ogóle popieścić mnie nawet ręką. Prawie cały czas o coś się na mnie gniewała. A to zachowałem się nie tak na imieninach u teściowej, a to wróciłem za późno do domu, a to w ogóle za długo pracowałem. Po piwie z kolegami ciche dni trwały nawet miesiąc. Żona miała takie powiedzenie: „poczekasz, to zmiękniesz”. Teraz widzę to tak, że jej zależało na tym, żeby być pogniewaną. Miała przynajmniej powód, żeby nie kochać się ze mną. Właśnie rok temu powiedziałem sobie, że „nie zmięknę” i będę taki, jak ona. A że brakowało mi kobiety, zacząłem chodzić do agencji towarzyskich. Po krótkim czasie znalazłem jedną dziewczynę, którą systematycznie odwiedzam. Problem polega na tym, że cały czas mam problemy z erekcją. W małżeństwie rzadko mi się to zdarzało, ale teraz to już od dawna nie pamiętam udanego stosunku. Dziewczyna, nie powiem, stara się i po dłuższym czasie mam wzwód na tyle dobry, że uda mi się go wsadzić do środka, ale nie odczuwam takiej przyjemności, jak z żoną.”

I nie ma się czemu dziwić. Seks od wielu lat wiąże się w Twoim życiu z różnego rodzaju konfliktami i napięciami emocjonalnymi. Nic nie wiadomo na temat tego, jak to wyglądało przed ślubem, ale sytuacja taka na pewno ma miejsce od siedmiu lat. Wygląda na to, że nie tworzyłeś ze swoją żoną partnerskiego związku seksualnego. Biorąc pod uwagę charakter konfliktów można założyć, że seks w Waszym małżeństwie był swego rodzaju towarem w wymianie barterowej w stylu: „ty będziesz grzeczny na imieninach u mojej mamy, ja w nagrodę pójdę z tobą wieczorem do łóżka”. Z takiego układu nie mogło wyniknąć nic dobrego. Są takie związki, że towarem, który można dostać za seks jest pożądane zachowanie partnera, ale są też takie, gdzie otrzymuje się konkretne dobra materialne. W przypadku obdarowywanych kobiet są to przysłowiowe futra, czy biżuteria. Jednym słowem prostytucja małżeńska przybiera różne formy: od tych bardziej wysublimowanych, czyli wymuszania na partnerze odpowiednich zachowań, postaw, czy ustępstw w zamian za seks, do form bardzo konkretnych, dających przeliczyć się na złotówki.
Wracając do listu można założyć, że przez te wszystkie lata małżeństwa kupowałeś sobie seks u swojej żony. Nie ma się więc co dziwić, że dziś też musisz za to płacić. Wcześniej była to uległość, teraz pieniądze. Niemal na obrzeżu tych zachowań rozwija się zaburzenie wzwodu członka i obniżenie libido. Spadek satysfakcji seksualnej podczas współżycia z dziewczynami z agencji może wynikać z Twoich ukrytych tendencji masochistycznych. Podczas stosunków z żoną, to ona panowała nad sytuacją i nad Tobą. Teraz Ty rozdajesz karty i w związku z tym nie czerpiesz z tego takiej satysfakcji, jak wcześniej.

"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne