seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Niewolnica w sypialni. Gazeta Wrocławska, 3.5.2002, s.13
2002-05-02

"Niewolnica w sypialni
„Nie wiem od czego zacząć, bo spraw jest wiele. Od dwóch lat mam starszą ode mnie dziewczynę, która ma męża. Na początku nasz związek był bardzo burzliwy. Ona była otwarta na różne eksperymenty, a ja mogłem w końcu zrealizować swoje fantazje seksualne, które od zawsze towarzyszyły mojej masturbacji. Chodzi o zniewalanie kobiet poprzez związywanie ich rąk oraz rzadziej nóg. Od dziecka fascynowały mnie książki i filmy, gdzie bohaterowie kupowali na targach młode niewolnice i później one były kompletnie zależne od ich woli. Najpierw czytanie o tym tylko mi się podobało, potem, pod koniec podstawówki, zauważyłem, że snuję różnego rodzaju fantazje seksualne na temat tego, co mógłbym z nimi robić. Na początku znajomości z moją dziewczyną bardzo jej się podobało, że bezwolna i skrępowana oddaje mi swoje ciało, a ja szalałem wręcz z podniecenia. Teraz już wiem, że ona bardziej robiła to z ciekawości, niż rzeczywiście sprawiało to jej przyjemność. Potem zaczęła odmawiać mi możliwości związania jej, a ja powoli traciłem zainteresowanie nią. Jak mówiła, żebyśmy to zrobili bez kajdanek, to ja nie mogłem się podniecić. To trwa już prawie rok, a nasz związek wyraźnie się rozpada. Ona nie chce widywać się ze mną, a ja coraz częściej myślę, że jestem impotentem.”

To nie impotencja, to sadyzm,. Twoje życie jest przykładem na to, jak patologiczne fantazje seksualne w połączeniu z zachowaniami autoerotycznymi mogą generować późniejsze zaburzenia seksualne.
Świadomość władzy, czy panowania nad drugim człowiekiem w niemal każdej kulturze jest wartością powszechnie znaną i pożądaną. Odwiecznym dążeniem człowieka jest posiadanie władzy i są tacy, którzy zrobią niemal wszystko żeby tego dopiąć. Ci, co władzę posiedli często mówili o tym, że orgazm z partnerką trwa kilka sekund, a posiadanie władzy, to orgazm, który trwa latami. Wszyscy czytali książki o niewolnikach i oglądali filmy, gdzie jeden człowiek był absolutnie podporządkowany drugiemu. Nie u wszystkich jednak rozwinęły się tendencje sadystyczne i skłonności do wiązania, czy krępowania drugiego człowieka.
Na podstawie Twojego listu trudno też odpowiedzieć na pytanie dlaczego stało się tak u Ciebie. Jedno jest pewne, fantazje seksualne towarzyszące masturbacji spowodowały rozwój tendencji sadystycznych. Najpierw tylko podobało Ci się czytanie o targach niewolników, potem, po wejściu w okres dojrzewania, fantazje na temat relacji pan - niewolnica zaczęły towarzyszyć Twoim zachowaniom autoerotycznym. Jeszcze później zacząłeś myśleć o tym, żeby marzenia stały się rzeczywistością. Związek z kobietą, którą zaciekawi mężczyzna taki, jak Ty był tylko kwestią czasu.
Z sytuacji, w której się znalazłeś są dwa wyjścia. Pierwsze to psychoterapia, która pozwoli Ci uwolnić się od tendencji sado. Warunek jest taki, że musiałbyś tego rzeczywiście chcieć. Drugie wyjście: poczekać na dziewczynę, która zaakceptuje Cię takiego, jaki jesteś.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne