seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog radzi. Macho. Gazeta Wrocławska, 4-5.5.2002, s.16
2002-05-04

"Macho
Jednym z popularniejszych stylów zachowań seksualnych mężczyzny jest oparty na latynoskim stereotypie prymatu męskości zespół machismo. W niektórych środowiskach na przykład biznesowych, czy artystycznych swobodne i bujne życie seksualne należy do zjawisk jak najbardziej naturalnych i wręcz pożądanych. Wypady z kolegami z pracy do agencji towarzyskich, liczne i bardzo młode kochanki, sponsoring w zamian za usługi seksualne, czy posiadanie dzieci ze związków pozamałżeńskich podnoszą prestiż mężczyzny i nierzadko są powodem do jego dumy i dobrego samopoczucia. Typowe w tych środowiskach jest posiadanie drugiego domu, z drugą „żoną” i dziećmi z tego związku. Charakterystyczne jest to, że zwykle ta druga wie o pierwszej, ale nie odwrotnie. Z punktu widzenia psychologii ewolucyjnej taki styl zachowania jest jak najbardziej naturalny i daje się wytłumaczyć zasadami doboru naturalnego. Mężczyzna, którego stać na kochankę, czy wręcz drugi dom dysponuje odpowiednimi zasobami materialnymi, dzięki którym może te kobiety utrzymać. Z punktu widzenia gatunku pożądane jest, żeby taki mężczyzna przekazał swoje geny jak największej ilości kobiet. Dzieci z takich związków mają większe szanse na pozbawione trosk materialnych dostatnie życie.
Zespół machismo ma swoje korzenie wśród białych i metysów w krajach Ameryki Południowej i Środkowej, ale jego owoce można już zbierać we współczesnej Polsce.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne