seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Dziewczyna bez dziewczyny. Gazeta Wrocławska, 10.5.2002, s.36
2002-05-10

"Dziewczyna bez dziewczyny
„Rzuciła mnie dziewczyna. Zakochała się w innej. Byłyśmy razem ponad rok. Nie miałam z nią żadnych stosunków seksualnych (zresztą w ogóle ich jeszcze nie miałam), ale bardzo ją kochałam i nadal kocham. Stąd też moja tragedia, ale
i obawy co do własnej orientacji płciowej. W podstawówce bawiłam się oczywiście z dziewczynami, ale potem inaczej niż wszystkie moje koleżanki, niespecjalnie zaczęłam interesować się chłopakami. Nie żeby mi się nie podobali, ale te tematy, które słyszałam od moich rówieśnic o urodzie znanych aktorów i sportowców, czy co przystojniejszych kolegów ze szkoły w ogóle mnie nie wkręcały. Pod koniec liceum zakochałam się po raz pierwszy właśnie w tej dziewczynie, która teraz mnie rzuciła. Jest ode mnie starsza dwanaście lat i bardzo mi imponowało, że jest taka mądra i bezkompromisowa, no i że zwróciła uwagę właśnie na mnie. Wiedziałam oczywiście, że jest lesbijką, ale to tylko podnosiło jej notowania w moich oczach. Przez cały nasz związek byłam zdecydowana na seks z nią, ale ona, o dziwo, w ogóle do tego nie dążyła. Chciałam tego seksu, ale z drugiej strony chciałam być hetero. Teraz już sama nie wiem, czego chcę i kim jestem. Czy jest szansa, żebym była normalną dziewczyną?”

Normalną dziewczyną byłaś zawsze. Nawet teraz, kiedy kochasz swoją starszą partnerkę. Młodzi ludzie w poszukiwaniu tożsamości płciowej robią czasem różne dziwne rzeczy. W większości przypadków jest jednak tak, że nawet wtedy, kiedy ich zachowania ocierają się o swego rodzaju patologię, potem wychodzą oni na prostą i stają się normalnymi, z reguły przeciętnymi ludźmi.
To, że zakochałaś się w kobiecie nie przesądza o tym, że za jakiś czas nie zakochasz się w mężczyźnie. Istotnym determinantem orientacji płciowej są między innymi fantazje seksualne towarzyszące zachowaniom autoerotycznym. Jeżeli jest tak, że jeszcze w ogóle nie masturbowałaś się to znaczy, że szanse na to, że jesteś heteroseksualna są niemal 100.%. Pewność ta jest jeszcze wyższa, jeżeli z onanizowaniem współwystępowały marzenia dotyczące mężczyzn, czy stosunków seksualnych z nimi.
Sytuacja wygląda trochę gorzej, jeżeli stymulacji autoerotycznej towarzyszyły fantazje dotyczące aktywności seksualnej z Twoją partnerką lub jakąkolwiek inną kobietą. W tym przypadku najlepszym wyjściem byłaby konsultacja z seksuologiem lub psychologiem. Z jednej strony specjalista taki pomoże Ci w emocjonalnym uwolnieniu się od związku z poprzednią partnerką.
Z drugiej strony rozwiąże Twoje wątpliwości co do typu orientacji seksualnej. Nawet jeżeli masz pewne tendencje homoseksualne, to istnieje szereg dobrze rokujących czynników, które przy odpowiednio wysokiej motywacji pomogą Ci w budowie orientacji heteroseksualnej. W Twoim przypadku są to: młody wiek, brak partnerskich doświadczeń seksualnych i, paradoksalnie, zawiedziona miłość z homoseksualną partnerką.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne