seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Kłopoty z seksem na trzeźwo.Gazeta Wrocławska, 17.5.2002, s.35
2002-05-17

"Seks na trzeźwo
„Nazywam się Jan i jestem alkoholikiem. Trzeźwieję od 8 lat. Wcześniej przepiłem prawie całe swoje dorosłe życie, to jest kilkanaście lat. Mniej więcej od tamtego też okresu zaczęły się moje problemy ze wzwodem. W tym czasie dość często zdarzały mi się stosunki pod wpływem alkoholu z mniej lub bardziej przypadkowymi kobietami, które też nie zawsze były trzeźwe. Na początku było w porządku, ale z czasem coraz częściej miałem kłopoty z erekcją. Dochodził do tego strach, że się zbłaźnię. W końcu częściej zawodziłem, niż byłem sprawny.
Z alkoholem na razie wygrywam, ale kłopoty seksualne utrzymują się nadal. Od czasu jak nie piję, byłem związany z dwoma kobietami. Najpierw była dużo młodsza dziewczyna, z którą kilkanaście razy próbowałem odbywać stosunki, ale za każdym razem zawodziłem. Rozstaliśmy się między innymi z powodu moich zaburzeń. Teraz od dwóch lat kocham z wzajemnością inną, ale seks jak mi nie wychodził, tak mi nie wychodzi. Właśnie mamy ciche dni, a właściwie to już tygodnie. Nie rozmawiamy z sobą, bo ja nie jestem w stanie jej zaspokoić. Może i bym do niej zatelefonował, czy nawet poszedł, ale co ja jej mam zaproponować? To samo, co już było?”

Oczywiście, że nie to co już było, bo to nie skutkuje. Jeżeli sami nie umiecie sobie poradzić z problemem to trzeba udać się do specjalisty. Jak boli Cię ząb idziesz do dentysty, jak złamiesz rękę dobry jest chirurg, czy ortopeda, a jak dopadną Cię kłopoty ze wzwodem potrzebny jest seksuolog. Nie ma żadnego powodu, żeby członek traktować inaczej niż inne części ciała. Zresztą z wizytą u seksuologa jest tak samo jak z wizytą u innego specjalisty: im później się do niego zgłosisz, tym terapia będzie bardziej skomplikowana, dłuższa i oczywiście droższa.
Na początek potrzebne będzie zróżnicowanie: czy zaburzenie jest pochodzenia organicznego, czy czynnościowego. Innymi słowy trzeba będzie określić, czy problemy z erekcją spowodowane są zmianami w Twoim organizmie, czy czynnikami psychicznymi. Kilkanaście lat picia powoduje szereg szkód w organizmie, które w prosty sposób przekładają się również na sprawność seksualną. Z wielu badań wynika, że zaburzenia seksualne występują u 50 - 85% uzależnionych od alkoholu. Przyczyny tych zaburzeń są bardzo zróżnicowane i złożone. Najczęściej są to zmiany neurogenne, hormonalne i naczyniowe, zmiany zanikowe w jądrach oraz patologia wątroby. Duże znaczenie w etiopatogenezie zaburzeń seksualnych mają też przyspieszone procesy inwolucyjne (starzenia się). Po uporaniu się z czynnikami organicznymi trzeba będzie zastanowić się nad przyczyną Waszych „cichych dni”. Innymi słowy znaleźć odpowiedź na pytanie dlaczego powstają między Wami konflikty partnerskie? Co takiego jest w Tobie i Twojej partnerce, że mimo wzajemnej miłości nie potraficie cieszyć się sobą nawzajem. Alkohol powoduje obniżenie poczucia własnej wartości i pozytywnej samooceny. Stąd też może wynikać cały szereg partnerskich nieporozumień.
Sam widzisz, że czeka Cię sporo roboty, ale zapewniam Cię, że warto spróbować.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne