seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy Czytelników. Co za dużo, to niezdrowo. Gazeta Wrocławska, 31.5.2002, s.35
2002-05-31

"Co za dużo, to niezdrowo
„Myślałem, że nic mnie już w życiu nie zaskoczy, ale myliłem się. Zaskoczyłem, a raczej zawiodłem się na sobie. Dziś mam ponad 50 lat, za sobą trzy „udane” małżeństwa i teraz od roku jestem żonaty z kobietą znacznie ode mnie młodszą. Mam oczywiście świadomość tego, że moje pieniądze i inne dobra materialne, którymi dysponuję są dziś moim głównym atutem, ale zupełnie mi to nie przeszkadza. Żona twierdzi, że mnie kocha i to mi wystarcza. Problem polega na czymś innym. Parę miesięcy temu poznałem jedną z koleżanek mojej żony, która bardzo mi się spodobała. Dziewczyna jest młoda i trzeba przyznać, że bardzo otwarta na sprawy łóżkowe. Na co dzień mieszka w innej miejscowości, więc odwiedziny związane były z noclegiem w naszym domu. Wieczorem oczywiście mała impreza i sporo alkoholu. Namawiałem dziewczyny, tj. żonę i jej koleżankę do seksu we troje. Robiłem to raczej dla przekory niż z rzeczywistej potrzeby, pewny tego, że się nie zgodzą. Stało się jednak inaczej. Po kolejnym drinku koleżanka żony przystała na moją propozycję i to ona z kolei namówiła opierającą się moją żonę. Było nieźle. Przećwiczyliśmy chyba wszystkie możliwe kombinacje. Trwało to całe dwa dni. Koleżanka wyjechała, a ja stałem się impotentem. Nie mogę kochać się z moją żoną. Przestała mnie podniecać tylko jedna kobieta.

Triolizm jest jedną z powszechniejszych parafilii. Polega na osiąganiu podniecenia i satysfakcji seksualnej podczas uczestniczenia w akcie seksualnym, w którym biorą udział trzy osoby. Jest to forma ekshibicjonizmu skojarzonego z voyeuryzmem (oglądactwem), pojawiająca się zarówno w relacjach heteroseksualnych, jak i homoseksualnych. Najczęściej występującym układem jest jeden mężczyzna plus dwie kobiety, rzadziej dwóch mężczyzn plus jedna kobieta, jeszcze rzadziej trzy kobiety i trzech mężczyzn. Triolizm jest szczególnie atrakcyjny dla tych osób, u których wzrok jest głównym zmysłem percepcji bodźców seksualnych.
Triolizm znany był w wielu kulturach seksualnych starożytnej Grecji i cesarstwie rzymskim, opisy „seksu w trójkę” znajdziemy w kamasutrze i podręcznikach filozofii TAO.
Wśród głównych motywów wyboru tego typu zachowań klinicyści podają tendencje narcystyczne, potrzebę dopingu seksualnego, tendencje orgiastyczne, potrzebę podporządkowania sobie kobiet i dominowania nad nimi oraz konformizm wobec mód seksualnych. Analizując informacja z listu można założyć, że główny motyw, który skłonił autora do triolizmu wynikał z pewnego znudzenia aktualnym układem partnerskim, potrzeby doznania nieznanych wrażeń, które nie ograniczałyby się tylko do jednego partnera. Atrakcyjność tych nowych bodźców była tak wysoka, że nastąpiło przewartościowanie struktury bodźców seksualnych wyzwalających podniecenie seksualne. Terapia w takim przypadku pozwoli ustalić na ile te zmiany są stałe i czy możliwy jest powrót do seksu „jeden plus jeden”.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne