seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Zapach kobiety. GazetaWrocławska, 28.6.2002, s.35
2002-06-28

"Zapach kobiety
„Jestem zafascynowany zapachem mojej dziewczyny. Bardzo lubię pieścić i całować całe jej ciało przed stosunkiem i później, kiedy się kochamy. Szczególnie podoba mi się całowanie jej okolic intymnych. Przepadam za jej słodkim zapachem. Zupełnie zwariowałem na tym punkcie. Często jest tak, że specjalnie proszę ją, żeby się nie myła przed pójściem do łóżka, bo wtedy intensywność moich doznań jest zwielokrotniona. Wszystko to podoba mi się szczególnie dlatego, że moja poprzednia dziewczyna pachniała nieprzyjemnie. Używała do tego takich perfum, których zapachu nie mogłem znieść. Mówiłem jej o tym wielokrotnie, ale dla niej własne samopoczucie, jak mówiła, było ważniejsze od mojego. To spowodowało, że się rozstaliśmy. Teraz sytuacja z moją aktualną partnerką jest dokładnie odwrotna, ale okazuje się, że dla niej jest to powodem do zmartwień. Zarzuca mi, że jestem zboczony, że czuje się zażenowana moim zachowaniem, że interesuje mnie tylko jej zapach, a nie ona cała. Nie wiem, jak zareagować na jej uwagi. Są zupełnie pozbawione sensu, nie czuję się zboczeńcem. Proszę mi poradzić, co mam robić w tej sytuacji?”
Zmysł zapachu odgrywa jedną z podstawowych ról w życiu seksualnym człowieka. W klinice seksuologii dość często spotykam się z przypadkami zaburzeń w życiu seksualnym, spowodowanymi nieprzyjemnym zapachem ciała lub okolic genitalnych partnera. Stan taki powoduje trudności w narastaniu podniecenia seksualnego. Sprawia to nie tylko zaburzenia w przeżywaniu orgazmu, ale często wręcz uniemożliwia odpowiednie nawilżenie pochwy, czy erekcję członka. Jest to prawdziwym dramatem dla partnerów. Okazuje się, że wspólne interesy, pozaseksualne fascynacje, czy zainteresowania nie zrekompensują nieprzyjemnych wrażeń związanych z zapachem partnera.
W kontekście tych uwag trudno zrozumieć niepokoje Twojej dziewczyny. Absolutnie nie można powiedzieć, że jesteś zboczony. Jesteś normalnie reagującym mężczyzną. Co więcej wygląda na to, że pod względem biologicznym Twoja partnerka jest dla Ciebie wyjątkowo atrakcyjna. Dobrze będzie, jeżeli opowiesz jej o doświadczeniach z poprzedniego związku i o tym, jak ważny jest dla Twojej reaktywności seksualnej zapach jej ciała. Jeżeli zostaniesz pozbawiony tych wrażeń, to może to przyczynić się do rozwoju nerwicy seksualnej, co będzie manifestowało się problemami z erekcją.
Warto byś pamiętał, że zapach jest tylko jednym z pięciu zmysłów, którymi dysponujesz i które mogą przyczynić się do satysfakcji z życia seksualnego. W kontekście tego, ważne jest, żebyś nie rozbudowywał wrażeń związanych tylko z zapachem swojej dziewczyny. Jeśli będziesz pamiętał, że jest jednością psychofizyczną, to i ona nie będzie martwiła się, że podoba Ci się w niej tylko to, jak pachnie.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne