seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Męski problem. GazetaWrocławska, 5.7.2002, s.35
2002-07-05

"Kawałek skóry
”Panie doktorze, problemy lecą mi na głowę jeden za drugim i nie wiem, czy sobie z nimi poradzę. Jestem już po pięćdziesiątce. Nigdy nie miałem rodziny, choć na powodzenie u płci pięknej nie narzekałem, a i w łóżku potrafiłem kobietom dogodzić. Przysłowiowa samotność też nigdy mi nie doskwierała, toteż nie speszyło mi się z żeniaczką. Teraz to wszystko się zmieniło. Dwa lata temu miałem operację członka. Napletek nigdy mi się nie zsuwał z żołędzi, ale nie miałem z tym żadnych problemów. Właśnie przed dwoma laty wdała się jakaś infekcja i lekarz powiedział, że bez operacji ani rusz. „Operacja się udała, ale członek umarł”- można by powiedzieć, parafrazując stare powiedzenie lekarskie. Innymi słowy od dwóch lat nie miałem udanego stosunku. To znaczy niby stosunek jest, ale nie przy pełnym wzwodzie. Tak na pół gwizdka. Chirurg po operacji powiedział wprawdzie, że przez jakiś czas mogą być kłopoty z życiem seksualnym, ale to trwa jakby za długo. Byłem ostatnio na konsultacji u niego i powiedział, że wszystko jest dobrze. On nie widzi żadnego problemu i odesłał mnie do seksuologa. No to piszę, ale nie wiem, czy coś z tego jeszcze będzie

Napletek to głęboki fałd skóry prącia pokrywający żołądź w stanie zwisu. Po wystąpieniu wzwodu napletek przesuwa się wzdłuż fallusa ku tyłowi obnażając żołądź. Ważną częścią napletka jest wędzidełko, które zapobiega nadmiernemu przesunięciu się napletka. Jedną z częściej występujących anomalii w budowie penisa jest stulejka, czyli zwężenie napletka uniemożliwiające jego zsunięcie wzdłuż osi członka. W kieszonce napletka zbiera się smegma (zwana też mastką)- jest to mazista treść, której zbyt długie zaleganie powoduje jej rozkład i może prowadzić do powstania stanów zapalnych. Stąd też ważne jest, aby zsuwać napletek z żołędzi członka i usuwać mastkę.
Są trzy powody dla których usuwa się napletek. Po pierwsze są to względy religijne. Obrzezanie symbolizuje przynależność do narodu żydowskiego. Po drugie napletek usuwa się względów medycznych wtedy, kiedy jest on za ciasny i niemożliwe jest jego zsunięcie poza koronę żołędzi. Podobnie infekcje oraz zmiany nowotworowe są powodem interwencji chirurgicznej. Po trzecie są społeczne względy dla których rodzice decydują się na usunięcie napletka. Z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku wynika, że niemal 90% mężczyzn było obrzezanych.
Napletek jest większy niż nam się powszechnie wydaje. Stanowi prawie połowę skóry pokrywającej członek. Stąd też podczas obrzezania członek traci niemal 50% nerwów skóry. Operacja usunięcia napletka w starszym wieku powoduje, że mężczyzna musi niejako na nowo nauczyć się jaki sposób stymulacji penisa jest dla niego najbardziej efektywny. Stąd też powinieneś z partnerką poszukać takich pozycji współżycia i takich sposobów pieszczot (nie tylko członka), które spowodują poprawę Twojej sprawności seksualej.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne