seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Weekendowa niemoc. Gazeta Wrocławska, 19.7.2002, s.34
2002-07-19

"Mały jak nie mój
„Poznałem cudowną dziewczynę. Zakochałem się w niej bez pamięci. Zdarzyło się tak po raz pierwszy w moim życiu. Wcześniej miałem kilka dziewczyn, ale to były nic nie znaczące znajomości. Można powiedzieć, że chodziło wyłącznie o seks. Za każdym razem wszystko grało mi jak w maszynie. Dlatego teraz, tym co mi się przytrafiło, jestem tak bardzo zaskoczony. Nie mam prawidłowego wzwodu w czasie stosunku, a ostatnio też przed zbliżeniem. Widuję się z moją ukochaną tylko w łykendy i wtedy też próbujemy się kochać. Przez cały tydzień wystarczy, że o niej pomyślę i od razu mi staje. A jak ona leży nago obok mnie to mój mały jest jak nie mój. Problem zaczął się od pierwszego zbliżenia pięć miesięcy temu i nic w tej materii się nie zmienia. Jak jestem u niej w domu i nie ma mowy o współżyciu, to mam pełny wzwód. Tak mnie to wszystko dziwi, że ostatnio wróciłem do masturbacji. Trudno powiedzieć, że wróciłem, robię to żeby sprawdzić, czy będzie mi stawał. Przestałem się masturbować pięć miesięcy temu, choć wcześniej zdarzało mi się to robić nawet codziennie. Boję się, że jak się nie poprawię, to stracę miłość mojego życia. Nigdy nie byłem z kobietą, która by tak dobrze mnie traktowała. Jest dla mnie czuła, troskliwa, wyrozumiała i wciąż w pełni mnie akceptuje. Wiem, że to się może lada chwila zmienić”.

Nie byłbym aż takim pesymistą. Można powiedzieć, że strach jest Twoim głównym wrogiem. To on powoduje, że wpadają Ci do głowy różne głupie pomysły, które pogarszają sprawność seksualną. Po pierwsze nie powinieneś sprawdzać podczas masturbacji, czy członek osiągnie prawidłową erekcję. Onanizowanie się dla redukcji napięcia seksualnego jest w porządku, ale robienie tego po to, żeby sprawdzić, czy penis będzie reagował wzwodem wtedy, kiedy tego chcesz jest złe. Destrukcyjny wpływ tego rodzaju działań polega na tym, że zachowania te powodują rozregulowanie autonomicznego mechanizmu odpowiedzialnego za erekcję. Po drugie nie powinieneś tak gwałtownie, jak to zrobiłeś, rozstawać się z onanizowaniem się. Wcześniej Twoja potrzeba seksualna była zaspokajana przez Ciebie samego niemal codziennie. Po poznaniu dziewczyny zaprzestałeś się masturbować, a z nią kochasz się tylko w łykendy. Już sama ta różnica w częstotliwości redukcji napięcia seksualnego mogła spowodować zaburzenia sprawności seksualnej. Dzieje się tak dlatego, że przed stosunkiem zbyt wysoki poziom napicia seksualnego hamuje wzwód członka. Po trzecie niedobrze, że widujecie się tylko dwa dni w tygodniu i że spotkania te nastawione są na odbywane stosunków seksualnych. Przez to randki te bardziej przypominają egzamin z ars amandi, niż radosny sposób spędzana wolnego czasu przez zakochanych ludzi. Powinniście mieć dla siebie czas częściej, a spotkania te w większym stopniu powinny być nastawione na pieszczoty całego ciała, w tym pieszczenie narządów płciowych niż na kolejne próby wprowadzenia członka do pochwy.

"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne