seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Ukryte pragnienia. Gazeta Wrocławska, 26.7.2002, s.29
2002-07-26

"
„Gdzieś od połowy podstawówki wiem, że jest lesbijką. Pamiętam, że od najwcześniejszych czasów bardzo lubiłam chodzić na plażę i patrzeć na opalające się kobiety. Zaczęłam się masturbować jeszcze w szkole podstawowej, a w mojej wyobraźni często przywoływałam te obrazy nagich i opalających się ciał. W tych fantazjach nigdy nie pojawił się żaden mężczyzna. (...) Męża poznałam na studiach. Był (i wciąż jest) bardzo przystojnym mężczyzną, a że mi też niczego nie brakowało postanowiłam odpowiedzieć na jego zaloty. Wtedy też po raz pierwszy pomyślałam o sobie, że skoro mi się podoba, to może nie jestem lesbijką. Czepiłam się tej myśli, jak rzep psiego ogona. Myślałam, że jeżeli nie on, to nikt nie wyrwie mnie z mojego wymyślonego, jak mi się wtedy wydawało, pociągu do kobiet. To moje postanowienie było tym silniejsze, że koleżanki bardzo mi go zazdrościły, a niemal wszystkie profesorki i doktorki na uczelni pamiętały jak się nazywa i zwracały się do niego po imieniu. Oczywiście bardzo mi to imponowało. Teraz to wszystko się zawaliło. Zakochałam się w koleżance z pracy, a wczoraj mąż zastał nas in flagranti w naszej sypialni. Wyszedł z domu i nie wrócił na noc, a dziś zadzwonił do mnie do pracy z komunikatem, że mam się wyprowadzić z jego mieszkania i pójść na umówioną wizytę z adwokatem w sprawie rozwodu, po czym odłożył słuchawkę. Zupełnie nie wiem, co mam w tej sytuacji robić. Jestem kompletnie załamana i zdruzgotana”.

Wygląda na to, że nie tylko nie wiesz co masz w tej sytuacji robić, ale nie wiesz czy jesteś homo-, czy heteroseksualna. Z jednej strony od podstawówki wiesz, że jesteś lesbijką, a z drugiej strony na studiach wychodzisz za mąż. To nie było uczciwe, że nie powiedziałaś o swoich preferencjach seksualnych swojemu chłopakowi przed ślubem. Nie fair było też to, że potraktowałaś Go jako terapeutę bez jego wiedzy. Tymczasem właśnie odpowiedź na pytanie o własną orientację seksualną było tym, co powinnaś zrobić i potem postępować zgodnie z tymi ustaleniami. Teraz te zaniedbania po prostu mszczą się na Twoim życiu.
Część z tych homoseksualistów, którzy nie akceptują swojej orientacji seksualnej wpada na pomysł ukrycia jej poprzez formalny, heteroseksualny związek małżeński. Jeżeli partner o tym wie, to małżeństwo zazwyczaj ma charakter pewnego kontraktu, czy wymiany interesów. Mając taką możliwość można się na nią zgodzić, albo nie i wszystko jest w porządku, Tymczasem samo ukrycie faktu, że jest się gejem, czy lesbijką nie spowoduje redukcji tendencji homoseksualnych. Dzieje się dokładnie odwrotnie, ponieważ różnego rodzaju napięcia i konflikty małżeńskie, które są nieuniknione, powodują nasilenie tendencji homoseksualnej. W takim przypadku homoseksualizm jawi się po prostu jako układ bardziej atrakcyjny, jednorodny i pozbawiony międzypłciowych nieporozumień. A stąd już tylko krok do zdrady.

"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne