seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. O mieszanym współżyciu.Gazeta Wrocławska, 2.8.2002, s.29
2002-08-02

"Mieszane współżycie
„Szanowny Panie Doktorze bardzo proszę o poradę gdzie i do kogo mam się zwrócić z moim problemem. Jesteśmy pięć lat po ślubie. Początkowo nic nie zapowiadało komplikacji. Byliśmy zwykłym studenckim małżeństwem. Może tylko z tą różnicą, że żona zaczęła studia w Polsce, gdzie zrobiła pierwszy rok, a skończyła w Niemczech. Niespełna rok temu powiedziała mi, że przed ślubem brała udział w seksie grupowym i zaproponowała mi tego typu zabawę. Miała przyjechać jakaś koleżanka i jej mąż z Niemiec, z którymi, jak mi powiedziała żona, kiedyś robili te rzeczy. Początkowo byłem stanowczo przeciwny, ale w końcu uległem jej namowom. Pomyślałem, że to tylko raz i że później wszystko wróci do normy. Umówiliśmy się, że będziemy się kochać tylko we dwoje w obecności tych ludzi z Niemiec. Na miejscu okazało się jednak inaczej. Nie byliśmy we czwórkę, jak początkowo mnie zapewniała, ale w dwanaście osób, a żona wręcz kazała mi to robić z innymi kobietami. Ona oczywiście nie była gorsza i spała z sześcioma facetami. Od pewnego czasu znowu mnie namawia na taką orgię. Nie chce tego, ale nie wiem, jak to zrobić”.

Jedną z bardziej efektywnych strategii wywierania wpływu na ludzi jest nakłonienie drugiego człowieka tylko do małego ustępstwa. Jest to powszechny sposób postępowania domokrążców, czy sklepowych sprzedawców, którzy próbują namówić nas na kupienie towaru, którego najczęściej wcale nie potrzebujemy. Zwykle zapewniają nas o 100% redukcji ceny, albo zanim jeszcze kupimy to, czym handlują dają nam jakiś prezent za darmo. Podobnie postępuje żona, która chce żeby mąż kupił jej nową parę butów. Nie mówi po prostu, że chce nowe buty, bo wie, że mąż wykręci się brakiem pieniędzy, ale narzeka, że jej wszystkie ubrania są stare i już teraz potrzebuje nowy płaszcz, kapelusz i sweter na zimę. Mąż idąc z nią na kompromis łaskawie zgadza się tylko na kupno nowych butów, nie wiedząc, że właśnie o to jej chodziło.
Podobny sposób nakłonienia męża do zachowania się w sposób nie akceptowany przez niego zaprezentowała żona autora listu. Najpierw oswoiła Go ze swoimi przeszłymi doświadczeniami seksualnymi związanymi z seksem grupowym. Co ważne zrobiła to kilka lat po ślubie, stawiając Go niejako przed faktem dokonanym. Gdyby zrobiła to zanim się pobrali, być może w ogóle by się z nią nie ożenił. Później, żeby podnieść atrakcyjność takiej formy seksu, powiedziała, że robiła to podczas studiów na Zachodzie. Polakom wciąż wydaje się, że postęp i nowości idą do nas właśnie stamtąd. Kolejnym krokiem nie był przymus, ale propozycja tego rodzaju „zabawy” we czwórkę: jedno małżeństwo miało to robić na oczach drugiego. Nie było więc mowy o jakiejkolwiek wymianie partnerów. Wtedy, kiedy mąż w końcu godzi się na tego rodzaju zachowanie, jego partnerka idzie na przysłowiową całość: seks grupowy nie w czwórkę, ale w dwanaście osób, zmuszanie męża do stosunków z innymi kobietami, żona współżyjąca z wieloma mężczyznami, perspektywa kolejnych spotkań grupowych etc.
Nie powinieneś godzić się na coś, czego nie lubisz. Jeżeli nie będziesz tak robił, to prowadziło to będzie do eskalacji żądań żony.

"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne