seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Miłość i seks. Nasienie. Gazeta Wrocławska, 24-25.8.2002, s.18
2002-08-24

"Nasienie
Sperma to białkowa zawiesina składająca się z wydzielin jąder, najądrzy, prostaty, gruczołów Cowpera i pęcherzyków nasiennych. Zawiera duże ilości żelaza, potasu, fosforu, wapnia, lecytyny, witaminy E, proteazę, sperminę, albuminę oraz inne związki mineralne i witaminy. Przeciętna objętość ejakulatu to 2-5 cm sześciennych nasienia, zawierające 200 – 500 milionów plemników. Każdy z nich niesie 23 chromosomy, prostoglandyny, geny, ładunek bioelektryczny oraz wszystkie witaminy, enzymy i sole mineralne konieczne do powstania, wspólnie z komórką jajową, nowej istoty ludzkiej.
Stosunek kobiet do męskiego nasienia jest ambiwalentny. Są wśród nich takie, które uważają, że jest to dość obrzydliwa substancja i gdyby nie jej zasadnicza rola w mechanizmie zapłodnienia wolałyby nie mieć z nią nigdy nic do czynienia. Nie wyobrażają sobie przy tym kontaktu manualnego, czy oralnego z tą wydzieliną, a po stosunku bardzo dokładnie się myją, wycierają i nacierają różnego rodzaju olejkami, czy kremami mającymi zneutralizować przykry dla nich zapach nasienia. Z drugiej strony są kobiety, które stosunek seksualny nie zakończony ejakulacją, odbierają jako niepełny i nie przynoszący im satysfakcji seksualnej. Brak wytrysku odbierają też często jako wyraz spadku własnej atrakcyjności w oczach partnera. Wśród kobiet są też wegetarianki, które białko zwierzęce efektywnie zastępują właśnie spermą, połykając ją podczas pieszczot oralno-genitalnych.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne