seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Zwariował na stare lata... Gazeta Wrocławska, 30.8.2002, s.34
2002-08-30

"Wariat seksualny na starość
„Panie doktorze, czy to jest normalne, że siedemdziesięcioletni mężczyzna może zwariować na punkcie seksu? Jeżeli tak, czy jest możliwe że się opamięta? To, co zaczęło się dziać z moim mężem jest wprost nieprawdopodobne. Ciągle dowiaduję się o jego kolejnych romansach. Dwa razy zastałam go w naszej sypialni w jednoznacznych sytuacjach z moimi „przyjaciółkami”. Wiem, że korzysta z agencji towarzyskich i namiętnie ogląda filmy pornograficzne. Przy tym wszystkim jest na tyle bezczelny, że moje uwagi na ten temat, poparte niezbitymi dowodami, uważa za przejaw choroby psychicznej i proponuje mi leczenie. Chciałam zaznaczyć, że nigdy nie dawałam mu powodu do szukania seksu poza domem, tym bardziej, że jestem od męża znacznie młodsza. Nawet teraz, kiedy czuję się przez niego upokorzona i mam do niego wstręt, nie okazuję tego, mając nadzieję, że w ten sposób odciągnę go od kolejnego „skoku w bok”. On oczywiście chętnie wchodzi do mojego łóżka, zapewniając mnie o wielkiej miłości. Mimo bólu, jaki mi sprawia podłością i obłudą, staram się nasz związek utrzymać w imię dobra naszych dzieci i wnuków. Ja uważam, że obecne zachowanie mojego męża jest chorobą. Proszę mi dać nadzieję, że mam rację i że nie jest to „choroba zbyt przewlekła”. A może po prostu się rozwieść?”
Stała czytelniczka
Hiperlibidemia, w przypadku mężczyzn nazywana też erotomanią, satyriasis jest zaburzeniem seksualnym polegającym na patologicznym wzroście poziomu potrzeb seksualnych i zachowań seksualnych. Pacjenci z takim rozpoznaniem niezwykle rzadko trafiają do seksuologa klinicznego. Dzieje się tak z kilku podstawowych powodów. Po pierwsze, wysoki poziom potrzeb seksualnych utożsamiany jest w naszej kulturze raczej z witalnością i zdrowiem niż z chorobą i patologią. Po drugie media kreują taki wizerunek współczesnego człowieka, w którym aktywność seksualna nie jest traktowana jako ważny element więzi międzyludzkiej, ale raczej jako kolejna porcja witamin pomagająca zachować dobrą kondycję psychiczną i fizyczną. Tendencje takie szczególnie wyraźnie widać wśród ludzi o konsumpcyjnym nastawieniu do życia, dla których miarą efektywności seksualnej jest ilość przeżytych orgazmów w określonej jednostce czasu np. w ciągu tygodnia. Jeżeli wychodzi im, że tych orgazmów mają mniej niż ich znajomi, zgłaszają się do seksuologa i chcą „kupić sobie” kolejne orgazmy, tak jak kupują kolejne pary butów.
W kontekście tego, co napisałem wyżej zupełnie naturalne wydaje się to, że Pani mąż też nie widzi problemu swojego zaburzonego zachowania. Tymczasem hiperlibidemia może być objawem współwystępującym z różnorodnymi chorobami psychicznymi (np. zespoły maniakalne, schizofrenia, osobowość nieprawidłowa), alkoholizmem oraz chorobami somatycznymi (np. zaburzenia chormonalne). Jak więc widać konieczne są szczegółowe badania psychologiczne i biochemiczne i bez aktywnego udziału Pani męża nie uda się niestety rozwiązać tego problemu.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne