seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. To jest dewiacja. Gazeta Wrocławska, 20.9.2002, s.35
2002-09-20

"Eskalacja dewiacji
„Mam 30 lat i od 5 lat jestem żonaty. Jakiś czas temu w gazecie przeczytałem ogłoszenie jednej z agencji towarzyskich, gdzie reklamowano „złoty prysznic”.
Zadzwoniłem i okazało się, że to jest to, co lubię. To zachęciło mnie do napisania tego listu. Otóż od niedawna moja żona w czasie współżycia sika mi do ust, a ja zdarza się, że piję jej mocz. Bardzo chętnie liżę jej odbyt, jak też liżę jej stopy, takie spocone, które bardzo mnie podniecają. Moja żona wie o tym, że to mnie podnieca i nie ma nic przeciwko temu, a nawet jest za, bo lubi nade mną dominować. Dochodzi też do sytuacji, że pieści mój członek ustami kiedy i gdzie zechcę, a ja jej za to płacę. Ostatnio też zaproponowałem jej, żeby pokochała się z innym mężczyzną, a nawet ją do tego namawiałem. Propozycję przyjęła i ma zamiar z niej skorzystać, bo sama ma na to ochotę, a po fakcie mi opowie, jak z nim było. Mam pytanie, co sądzicie o tym wszystkim? Złoty prysznic nie jest chyba czymś nienormalnym? Czy to, że ona będzie miała seks z innym mężczyzną jest złe? Czy moja postawa kwalifikuje się jako dewiacja, albo zboczenie?”

List ten jest zbieraniną różnego typu dewiacji seksualnych u podłoża których leżą tendencje masochistyczne i fetyszystyczne. Urofilia, to zachowanie seksualne polegające na osiąganiu przyjemności seksualnej poprzez kontakt z moczem partnera. Picie moczu jest jedną z form omawianej dewiacji. Inne formy to wąchanie go, dotykanie, oblewanie się nim, wydalenie do narządów płciowych, czy odbytnicy. Mocz w tych wszystkich zachowaniach pełni funkcję fetysza, bez którego niemożliwe jest osiągnięcie podniecenia seksualnego i przeżycie orgazmu. Już sama urofilia ma rysy masochistyczne. Powiązanie jej w przypadku autora cytowanego listu z lizaniem anus (łac. odbytu) i spoconych stóp partnerki sugeruje jednoznacznie, że u podstawy tych zachowań leży potrzeba doznawania upokorzenia i cierpienia psychicznego w czasie współżycia seksualnego. Namawianie żony do zdrady z innym mężczyzną określone jest w seksuologii klinicznej terminem kandaulezizm. Ozncza to czerpanie satysfakcji seksualnej przez mężczyznę z pokazywania swojej nagiej partnerki, z którą jest związany emocjonalnie, innym mężczyznom bez jej wiedzy, za jej przyzwoleniem, albo właśnie oczekiwanie wobec niej kontaktów z innymi mężczyznami. U podstaw tego zachowania, podobnie jak w przypadku urofilii, leżą rysy masochistyczne.
List ten, mimo swojej drastyczności, jest bardzo charakterystyczny z dwóch powodów. Po pierwsze pokazuje, że reklama może modyfikować zachowania seksualne. W omawianym przypadku była niejako przyzwoleniem i zachęceniem do urofilii. Po drugie list ten jest przykładem dość dynamicznego i niekontrolowanego rozwoju dewiacji seksualnych obejmującego coraz szersze obszary seksualności człowieka. Wydaje się, że „zboczenie ze ścieżki normalnego współżycia” powoduje eskalację zachowań i treści dewiacyjnych.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne