seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Krótki problem. GazetaWrocławska, 4.10.2002, s.36
2002-10-04

"Jestem za krótki
„Mam 25 lat i bardzo krępuję się zbliżeń z kobietami. Bardzo się wstydzę udać z moimi problemami do lekarza. Do teraz miałem dwie dziewczyny i wtedy, kiedy byłem z nimi w łóżku zawsze miałem wrażenie, że patrzą z dezaprobatą na mój członek. Pierwsza, po pierwszym razie, na pytanie czy coś jest nie tak, uśmiechnęła się znacząco i nic nie powiedziała. Krótko potem zerwaliśmy. Z drugą stosunki seksualne miałem kilkakrotnie. Skończyło się to tak, że któregoś dnia powiedziała mi, że jestem za krótki. To było największe upokorzenie, jakiego doznałem w życiu. Czułem, że jest mi tak głupio, jak nigdy wcześniej. Oczywiście zaraz po tym spotkaniu, jeszcze w autobusie w drodze do domu, wykasowałem jej numer w komórce i nigdy nie zadzwoniłem. Ona zresztą też. Od tego czasu mierzyłem członek chyba ze sto razy, tak jakby od tego mierzenia miał mi urosnąć. Długość niestety jest cały czas taka sama i wynosi 13 centymetrów. Mam w związku z tym pytanie: jaka powinna być długość, która satysfakcjonuje kobiety?

Norma zaczyna się od 11 cm. Wygląda więc na to, że masz 2 cm powyżej dolnej granicy normy i z punktu widzenia fizjologii kontaktu seksualnego jest to wystarczająca długość do tego, żeby kobieta miała satysfakcjonujące współżycie seksualne. Problem polega natomiast na czymś innym i dobrze byłoby, żebyś zdawał sobie z tego sprawę. Kobiety doskonale wiedzą, że mężczyźni są bardzo wyczuleni na punkcie swojej sprawności seksualnej, a w szczególności dużą wagę przywiązują do długości fallusa. W związkach konfliktowych, czy też takich, które chylą się ku upadkowi, kobiety często próbują poniżyć mężczyzn, żeby odegrać się za, nierzadko wyimaginowane, krzywdy, które wcześniej doznały od nich. Strategią taką posługują się też wtedy, kiedy świadomie dążą do zerwania związku z danym mężczyzną, czasem z powodów nie mających nic wspólnego z seksem. Nierzadko sięgają wtedy po broń najostrzejszą i próbują zadrwić z tego, co dla każdego mężczyzny jest bardzo ważne: z poczucia, że jest dobrym kochankiem, potrafiącym zaspokoić swoją wybrankę. Mogło więc w Twoim przypadku wyglądać tak, że partnerka zorientowała się, że nie jesteście dobraną parą i wybrała, w jej mniemaniu, najskuteczniejszą strategię zerwania. Z punktu widzenia seksuologa klinicznego trzeba powiedzieć, że kobiety prawie w ogóle nie interesują się centymetrami swojego partnera. Dużo ważniejsze jest dla nich to, żeby był on czułym kochankiem, niż żeby miał kilka centymetrów więcej. Istnieją oczywiście przypadki dużej dysproporcji między budową anatomiczną narządów płciowych kobiety i mężczyzny, czy przypadki kobiet, które miały pozytywne doświadczenia seksualne w przeszłości z partnerem, który miał dłuższy członek niż partner aktualny. Może powodować to pewien dyskomfort w czasie stosunku seksualnego, ale modyfikacja stymulacji, czy zmiana pozycji współżycia przynosi często oczekiwaną poprawę satysfakcji seksualnej u obojga partnerów.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne