seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuologiczny gabinet zdrowia. Uważaj na partnera. Gazeta Wrocławska, 5-6.10.2002, s.4
2002-10-05

"Demitologizacja gwałtu
W powszechnym mniemaniu gwałtu na kobiecie dopuszcza się jakiś prymitywny, nieznajomy mężczyzna, w zapuszczonym parku, pod osłoną nocy.
Zdarza się to dość rzadko i to najczęściej tym kobietom, które same tego chcą.
Tymczasem istnieje szereg badań naukowych, które demitologizują tak przedstawione zjawisko gwałtu. Badania niespełna czterystu młodych słuchaczek studium wykazały, że 15% z nich w przeszłości było zmuszanych do odbycia stosunku seksualnego. Jedne z badań ujawniły, że najczęściej do gwałtu dochodzi na randce z chłopakiem, który dziewczynie się podoba i z którym rozważała możliwość „chodzenia” w niedalekiej przyszłości. Inne badania wykazały, że sprawcami ponad 60% gwałtów są sympatie, narzeczeni, bądź mężowie ofiar. Jeszcze inne wyniki badań na populacji niespełna tysiąca zamężnych kobiet okazały się zaskakujące dla samych naukowców: 14% kobiet zostało zgwałconych przez własnych mężów. Ciekawych danych dostarczył jeden z eksperymentów przeprowadzonych w laboratorium. Mężczyznom pokazywano w nim nagrania video przedstawiające zarówno sceny dobrowolnego stosunku seksualnego, jak i gwałtu. Obiektywne pomiary fizjologiczne, jak i ich własne zeznania ujawniły, że oba rodzaje scen są dla nich podniecające w równym stopniu. Badania te nie świadczą o tym, że każdy mężczyzna jest potencjalnym agresorem seksualnym. Wykazują raczej znaczne pokłady różnego rodzaju atawizmów rządzących naszym życiem seksualnym w sposób nie zawsze przez nas uświadomiony.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne