seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Podwójny model. Gazeta Wrocławska, 11.10.2002, s.16
2002-10-11

"
„Witam. Mam na imię Marek i mam 24 lata. Piszę, bo mam wielki problem i nie wiem jak go rozwiązać. Problem mój polega na tym, że spotykam się ze swoją dziewczyną od pól roku (ona 23 lata) i wszystko jest dobrze, dopóki nie zostajemy sami. Kiedy ma dojść do stosunku, ona zaczyna się wykręcać, a później płakać. Na początku naszej znajomości, kiedy jeszcze nie współżyliśmy, wszystko było normalnie. Kilka dni temu namówiłem ją na rozmowę o seksie i dowiedziałem się czegoś, co mnie przeraziło. Powiedziała mi, że na początku każdej jej znajomości, kiedy nie zależy jej na mężczyźnie wszystko jest OK. Może z nim współżyć. Dopiero, gdy zaczyna jej zależeć zamyka się w sobie. Przed każdym pójściem do łóżka ze mną zachowuje się, jakby nie wiedziała, co ma zrobić. Dziś dowiedziałem się, że po ostatnim naszym współżyciu, które de facto było naszym pierwszym zbliżeniem, kiedy wyszedłem od niej z domu popłakała się. Powiedziała mi, że poczuła się, jakbym ją zgwałcił. Bardzo mi na niej zależy i jej na mnie też więc proszę o pomoc. Bardzo bym chciał, aby pomógł nam ktoś rozwiązać ten problem”.

Zespół rycerza i rozpustnika jest jednym z rzadziej spotykanych zaburzeń seksualnych. Zaliczany jest do zespołów kulturowych zachowań seksualnych występujących u kobiet i polega na ich ambiwalentnej postawie wobec mężczyzn. W mentalności kobiety współistnieją dwa przeciwstawne modele męskości. Po pierwsze model rycerza – mężczyzny odpowiedzialnego, dającego poczucie zaufania i bezpieczeństwa, walecznego, mądrego i zaradnego życiowo, partnera honorowego, romantycznego, pełnego galanterii, cenionego w roli idealnego męża i ojca. Z drugiej strony istnieje model rozpustnika – mężczyzny zmysłowego, rozpustnego, żywiołowego, orgastycznego w seksie, partnera zabawowo traktującego seks, idealnego z kolei w roli kochanka. Problem polega na tym, że kobieta może mieć satysfakcjonujące kontakty seksualne tylko z mężczyzną – rozpustnikiem. Taki mężczyzna jest dla niej odpowiednim partnerem seksualnym, przy nim może na tyle się zrelaksować i czuć swobodnie, że bez wyrzutów sumienia jest w stanie czerpać satysfakcję seksualną.
Ambiwalentna postawa kobiet wobec męskości i sprzeczność jej obrazu wynika z uwarunkowanych kulturowo i społecznie rozbieżności cech przypisywanych roli idealnego męża i kochanka. Ważną rolę w generowaniu tego zjawiska odgrywają też mechanizmy związane z wychowaniem. Jest to częste zjawisko w tradycji kultury Zachodu, Jego odpowiednikiem u mężczyzn jest opisany po raz pierwszy przez psychoanalityka Renshawa zespół Madonny i ladacznicy, czyli ambiwalentna postawa mężczyzn wobec kobiet.

"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne