seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Za dużo luzu. Gazeta Wrocławska, 18.10.2002, s.35
2002-10-18

"Jestem zbyt wilgotna
„Szanowny Panie Doktorze. Mam wielki problem, który nie daje mi spokoju i wprowadza wiele obaw w moje życie seksualne. Chodzi o to, że cierpię na nadmierne zwilgotnienie pochwy podczas stosunku. Mój mąż jest cudownym, czułym i troskliwym mężczyzną i bardzo uwielbiamy kochać się z sobą. Bardzo podniecają mnie jego pieszczoty i dotyk. Niemal od samego początku współżycia straszliwie działamy na siebie. Mamy niewypowiedzianą ochotę na kochanie się z sobą. Pół roku temu urodziła się nam córeczka. Problem jednak w tym, iż od jakiegoś czasu zaraz po włożeniu członka do pochwy, jest ona tak wilgotna, że mąż odczuwa luz i członek zaczyna wiotczeć. Staram się wykonywać skurcze. lecz to niestety nie działa. Chciałabym, żeby Pan doktor odpowiedział mi na dwa podstawowe dla mnie i mojego męża pytania. Zastanawia mnie to skąd się to bierze? Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?

Pani kłopot wcale nie jest tak jednoznaczny, jak się z pozoru wydaje. Innymi słowy problem nadmiernego nawilgocenia pochwy wcale nie musi być tym, który jest zasadniczym czynnikiem zaburzającym Waszą satysfakcję seksualną.
Zaburzenia wydzielania lubricatio, czyli zaburzenia w zwilżaniu się ścian pochwy kobiety w czasie podniecenia seksualnego najczęściej występuje w klinice seksuologii w dwóch postaciach: brak lubrikacji lub zbyt słabe jej wydzielanie. Dysfunkcje te pojawiają się w niektórych nerwicowych zaburzeniach seksualnych, czy w przypadkach awersji seksualnej kobiety wobec partnera. W konsekwencji ich występowania utrudniona jest mechanika spółkowania.
Wasz kłopot polega natomiast na tym, że mąż ma zaburzenia wzwodu członka w czasie współżycia seksualnego. Zaburzenia te mogą mieć tło organiczne lub czynnościowe i na początku terapii ważne jest przeprowadzenie diagnostyki różnicowej. Jeżeli badania biochemiczne wykluczą organiczne tło ED (ang. erectile dysfunction) to będzie znaczyło, że podstawowym zaburzeniem w Waszym związku jest zespół nieprzystosowania seksualnego w postaci wrażenia luzu w pochwie. Jest to dość powszechna forma zaburzeń diadycznych, czyli takich, gdzie relacje między partnerami mają szczególne znaczenie w etiopatogenezie zaburzenia seksualnego. W Waszym przypadku wrażenie luzu w pochwie może być spowodowane poporodowymi zmianami w Pani organizmie. U niektórych kobiet w wyniku występowania różnego rodzaju patologii w czasie porodu dochodzi do zmian anatomicznych zakłócających późniejsze współżycie seksualne. Zmiany te najczęściej manifestują się obniżeniem napięcia mięśni pochwy dającego, często obojgu partnerom, uczucie rozszerzenia pochwy, czy nadmiernego luzu.
W terapii wrażenia luzu w pochwie największe efekty uzyskuje się poprzez zmiany technik współżycia, na przykład stosunek przy złączonych udach kobiety, zmiany pozycji wspóżycia oraz przedłużanie linii pochwy przez dłoń kobiety.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne