seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Jestem za stary. Gazeta Wrocławska, 8.11.2002, s.35
2002-11-08

"Show 40-latka
„Parę miesięcy temu poznałem atrakcyjną dziewczynę. Nigdy nie byłem żonaty. Nie jestem też już młody, mam czwarty krzyżyk na głowie, a ona studiuje drugi rok na uniwersytecie. Od paru miesięcy spotykamy się regularnie, choć w łóżku byliśmy tylko raz. Dwa tygodnie temu zaprosiłem ją wieczorem do siebie do domu i przegadaliśmy całą noc. Nad ranem skończyły się fajki i oboje pojechaliśmy po nie na stację benzynową. Przed wyjściem z samochodu ona niespodziewanie powiedziała, żebym oprócz papierosów kupił jeszcze czekoladę i prezerwatywę. Wróciliśmy do domu i ona od razu poszła do łazienki wziąć prysznic. Stosunek trwał chyba ponad pół godziny, ale nie udało mi się skończyć wytryskiem, bo miałem zaburzenie wzwodu. Nie ukrywam, że myślałem o tym, żeby trochę się sprawdzić przy takiej młodej dziewczynie. Prawdę powiedziawszy, to chciałem też jej zaimponować i dlatego starałem się nie doprowadzić szybko do wytrysku. Ale z drugiej strony ten brak wzwodu zupełnie wybił mnie z równowagi. Przez te ostatnie dwa tygodnie próbuję bezskutecznie umówić się z nią na spotkanie, ale cały czas mi odmawia. Myślę, że bierze się to stąd, że nie była zadowolona z pierwszego razu. Gdybym ją dobrze przeleciał, to ona uganiałaby się teraz za mną, a nie odwrotnie”.

Nie sądzę, żeby głównym powodem jej niechęci wobec Ciebie był fakt, że nie jest zadowolona z kontaktu seksualnego z Tobą. Może być dokładanie odwrotnie. Znaczy to, że stosunek seksualny z Tobą mógł być dla niej wyjątkowo satysfakcjonujący, ale Twoja dziewczyna jest na przykład zaangażowana emocjonalnie w innym mężczyźnie. W takim przypadku spotkania z Tobą są dla niej obciążone poczuciem winy tym większym, im większa była jej satysfakcja seksualna. Problemu tego nie uda nam się teraz jednoznacznie rozwiązać. Potrzebna jest szczera rozmowa między Tobą i dziewczyną. Uda nam się natomiast rozwiązać kilka innych spraw, które błędnie spostrzegasz, a przez to szkodzisz zarówno sobie, jak i relacjom z innymi kobietami, włączając w to aktualną partnerkę.
Sprawdzanie się to nie jest najlepszy motyw do podejmowania kontaktu seksualnego. Musisz się zdecydować, czy ją kochasz, czy chcesz się sprawdzać. Jedno nie powinno mieć nic wspólnego z drugim. Zresztą z samego sprawdzania się mężczyzn w sytuacjach seksualnych wynika więcej kłopotów, niż korzyści. Mężczyznę, dla którego jedynym motywem podjęcia stosunku seksualnego jest sprawdzian własnych możliwości seksualnych, z reguły podczas współżycia opuszczają siły witalne i staje się impotentem.
Jeżeli kochasz, to chodź do łóżka z ukochaną po to, żeby pieścić się z nią oraz sprawiać przyjemność zarówno sobie, jak i jej. Ważne jest przy tym, żebyś pamiętał, że po pierwsze, czas stosunku nie jest najistotniejszym wyznacznikiem sprawności i męskości. A po drugie, że zanik erekcji po półgodzinnym współżyciu nie jest zaburzeniem wzwodu, ale normalną reakcją fizjologiczną. Jeżeli podejdziesz do tego w ten sposób, to po chwili odpoczynku erekcja powróci i będziesz mógł dalej cieszyć się bliskością z ukochaną.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne