seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Życiowy bankrut. Gazeta Wrocławska, 22.11.2002, s.35
2002-11-22

"
„Prawie pół roku temu rozstałem się z moją dziewczyną. Byliśmy razem ponad 7 lat. Ona jest ode mnie 4 lata młodsza. Powód zerwania wydaje się być błahy: moja luba przez cały czas trwania naszego związku oszukiwała mnie w prowadzonej wspólnie firmie i w życiu. Szczerze mówiąc, to doprowadziła mnie i firmę do bankructwa. Żeby tego było jeszcze za mało to okazało się, że przez cały ten czas przyprawiała mi rogi.. Przespała się z kilkoma moimi kumplami. Wszyscy o tym wiedzieli oprócz mnie. Co za truizm, jak z harlequina. Teraz, jak to wszystko się już wydało i ona przeprowadziła się do innej miejscowości, to koledzy mówią, że lubiła sobie podrzeć ze mnie łacha w ich obecności. Śmiała się podobno, że mam za małego, że jestem szybki Bil i takie tam. Fakt, że do długodystansowców nie należę, nie mam też jakiś porażających rozmiarów, ale przy mnie nigdy nie narzekała. Tak mnie to wszystko rozbiło, że od czasu zerwania nie mogę sobie znaleźć miejsca. Byłem w tym czasie parę razy w agencji towarzyskiej, ale zawsze tak się wcześniej przyprawiłem, że niewiele pamiętam, poza tym, że mi niewiele wychodziło. W wieku 26 lat jestem życiowym i finansowym bankrutem”.

Jakiś czas temu jeden z pacjentów przypomniał mi dowcip a propos kobiet i żywiołów natury: kobiety są jak huragany- gwałtowne i pełne pasji, ale kiedy odchodzą zabierają z sobą domy i samochody. Mit kobiety fatalnej ma w literaturze światowej bardzo stare korzenie. Znajdujemy go w „Księdze 1001 nocy”, w Biblii, w mitologii greckiej, w poematach homeryckich, w literaturze Zachodu. Mężczyźni od wieków boją się kobiet pięknych i zmysłowych, które są jednocześnie zagrażających i niebezpiecznych. Warto się zatem przyjrzeć jakie mechanizmy psychologiczne i społeczne leżą u podstaw tego rodzaju zachowań.
Im bardziej seksualność człowieka związana jest z niewiedzą, czy mitami i im bardziej świat męski jest oddzielony od świata kobiet tym bardziej żywotny jest mit kobiety fatalnej. Generuje to u mężczyzn postawy lękowe wobec współżycia seksualnego, czy wobec kobiet w ogóle, niepewność w kontaktach seksualnych, obniżone poczucie własnej wartości.

Z Twojego listu wynikają dwie ważne sprawy. Pierwsza to towarzystwo ludzi, z którymi przyszło dzielić Ci życie. Włączając w to osoby, które teraz opowiadają Ci o tym, jak niedobra i rozwiązła jest dziewczyna z którą byłeś związany. Twoja sympatia jest integralną częścią wszystkich tych ludzi. Myślę, że żadna z tych osób nie zasługuje na to, żebyś nazywał ją przyjacielem. Zresztą nawet spędzanie czasu z takimi ludźmi to strata czasu. Jeżeli teraz „przyjaciele” mówią źle o Twojej sympatii, to bądź pewny, że wcześniej podzielali jej spostrzeżenia na Twój temat. Dlaczego miałoby być inaczej? Przecież wcześniej byli jej przyjaciółmi.
Nast
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne