seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Bez tajemnic. Gazeta Wrocławska, 29.11.2002, s. 35
2002-11-29

"Rozbudzone dziecko
„Mam problem z dzieckiem mojej partnerki. Na początek trochę wprowadzenia: Mama dziecka ma lat 30, dziecko 14, a ja 42. Poznałem je rok temu. Kasia miała przez jakiś czas tatę, ale w drugim roku jej życia tato pojechał studiować marynarkę do Szczecina i tyle go widziała. Przysyła jakieś pieniądze i na tym kończy się jego opieka ojcowska. Kasia od początku mojej znajomości z mamą garnęła się do mnie. Jest dzieckiem nad wyraz rozwiniętym i to zarówno intelektualnie, jak i fizycznie. Przez jakiś czas myślałem nawet, że mnie uwodzi, ale ja zawsze starałem się trzymać ją na dystans. Zaczęło się od tego, że pół roku temu w tajemnicy przed matką powiedziała mi, że od 3 klasy masturbuje się kilka razy w tygodniu. Zarzekała się, żeby nic nie mówić mamie. Skończyło to się tak, że parę tygodni później onanizowała się jakimś flakonikiem po perfumach i butelka tak się zassała w pochwie, że utknęła w niej na dobre i musiałem z małą jechać do lekarza. Matka oczywiście o niczym się nie dowiedziała. Stąd też mój dylemat: nie wiem jak mam rozwiązać całą tą sytuację”.

To nie jest dobry pomysł, żebyś miał tajemnice z 13. letnim dzieckiem dotyczące jego aktywności seksualnej. Tym bardziej, że chcesz mieć te tajemnice przed jego matką, a Twoją partnerką seksualną. Takie zachowania dorosłego dla innych ludzi wyglądają jak molestowanie seksualne dziecka i często kończy się to oskarżeniem o wykorzystanie seksualne. Gdyby lekarz do którego zwróciłeś się z prośbą o interwencję ginekologiczną był mniej wyrozumiały, czy bardziej dociekliwy sprawa mogłaby się skończyć u prokuratora, a Ty byłbyś głównym podejrzanym o wprowadzenie tego flakonika do pochwy dziecka. Seksuolog sądowy niemal na co dzień spotyka się z takimi przypadkami, a zaprzeczenia dorosłego, czy nawet dziecka nie powodują automatycznego oczyszczenia z podejrzeń o kontakty seksualne między dorosłym a dzieckiem.
Masturbacja w wieku dziecięcym nie jest niczym niezwykłym. 15% dziewczynek i 30% chłopców pamięta, że regularnie stymulowało swoje narządy płciowych. Ważnym czynnikiem regulującym występowanie masturbacji jest reakcja opiekunów i rodziców. Najgorzej jest karać. Dziecko w takim przypadku wcale nie zaprzestaje onanizmu, ale zaczyna go ukrywać. O tym, że dzieci robią to skutecznie świadczą wyniki badań przeprowadzone wśród dorosłych. 80% rodziców nigdy się nie zorientowało, że ich pociechy masturbują się. Dużo lepiej jest przejść nad faktem onanizowania się dziecka do porządku dziennego. Dziecko powinno dostać od dorosłego informacje o tym, że jest to normalna faza rozwojowa w seksualności człowieka i że inne dzieci też robią takie rzeczy w odpowiedzi na napięcie seksualne. Dobrze byłoby porozmawiać o tym z matką dziecka. Dzisiaj Ty i Kasia ukrywacie tajemnice związane z jej autoerotyzmen, jutro tych tajemnic seksualnych może być znacznie więcej i dopiero wtedy będziesz miał poważny dylemat.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne