seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuologiczny gabinet zdrowia. Serce nie sługa? Gazeta Wrocławska, 30.11/1.12.2002, s.4
2002-11-30

"Serce nie sługa?
Mężczyzna patrzy na atrakcyjną kobietę, ona mu się podoba i w odpowiedzi na to zaczyna bić mu szybciej serce. Schemat pobudzenia całkiem prawdopodobny. Możliwy jest też inny, bardziej karkołomny: mężczyzna widzi kobietę, zaczyna bić mu szybciej serce, czuje to i ocenia daną kobietę jako wyjątkowo atrakcyjną.
Szereg badań eksperymentalnych potwierdził zasadność tego drugiego, wydaje się, że bardziej paradoksalnego schematu pobudzenia. W jednym z nich zapraszano młodych mężczyzn do udziału w badaniach dotyczących jakoby reakcji fizjologicznych związanych z biciem ich własnego serca a percepcją bodźców wizualnych o treści seksualnej. Dano im fotografie przedstawiające rozebrane, atrakcyjne dziewczyny z „Playboya” i „Penthausa”. Informowano ich przy tym, że bicie ich własnego serca, z powodu niedoskonałości urządzeń technicznych, będzie przez nich słyszalne. W rzeczywistości odtwarzano badanym dźwięki nie mające nic wspólnego z ich sercem. Przy oglądaniu niektórych przypadkowo wybranych zdjęć osoby badane słyszały przyspieszoną akcję serca, przy innych normalną. Po badaniach mężczyznom pozwolono zabrać do domu kilka fotografii dziewczyn, które im się najbardziej podobały. Zdecydowana większość mężczyzn wybierała te zdjęcia, przy których słyszeli, że serce biło im szybciej.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne