seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Zadbaj o scenerię. Gazeta Wrocławska, 6.12.2002, s.35
2002-12-06

"Mama lubi podpatrzeć
„Stary chłop jestem, a nie umiem sobie poradzić z życiem. Żonaty jestem od
35 lat. Różnie bywało, raz lepiej, raz gorzej. Mam już dorosłe dzieci, ale moja stara, 84 letnia matka, przez cały czas nie pozwala mi zapomnieć, że sam też jestem jej dzieckiem. Po ślubie zamieszkaliśmy u matki w domu. Ojciec umarł parę lat wcześniej i nie było komu zostać na gospodarce, to z żoną uradziliśmy, że czemu nie. Urodziła się trójka dzieci, robota w polu, albo w obejściu zawsze była i tak prawie zeszło życie. Matka, nie powiem, zawsze miała swoje trzy grosze do dodania. Często się wtrącała w nasze życie, a ja przymykałem na to oko, bo stara, spracowana i bez męża. Było mi jej szkoda. W sumie można było jakoś wytrzymać, bo szanowała naszą małżeńską intymność. Do czasu. Dzieci urosły i poszły z domu, a ja zostałem z dwoma kobietami: matką i żoną. Od tego czasu zaczęła się prawdziwa bonanza. Matka jest strasznie wścibska: podgląda, jak się z żoną kochamy, podsłuchuje, potrafi wejść do naszego pokoju niby przez przypadek. Doszło do tego, że od niemal dwóch lat musimy się ukrywać z naszym kochaniem się prawie jak w narzeczeństwie. Ostatnio zauważyłem, że jak zaczynamy się z żoną pieścić, to oboje zaraz boimy się, że wejdzie matka i nic nam z tego kochania nie wychodzi.”

Odpowiednia sceneria współżycia jest jednym z podstawowych warunków zewnętrznych niezbędnych do udanego kontaktu seksualnego. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to głośny zewnętrzny dźwięk, nieoczekiwany strumień światła, wody, czy nagłe wtargnięcie osoby trzeciej. Czasem już sama antycypacja (przewidywanie) danego bodźca może wywoływać spadek pożądania, pobudzenia, czy podniecenia seksualnego.
W seksuologii klinicznej znane są setki przypadków, gdzie brak intymności był podstawowym czynnikiem w genezie zaburzeń seksualnych o podłożu nerwicowym. Wiek pacjentów nie jest w jakikolwiek sposób czynnikiem różnicującym występowanie dysfunkcji. Kobiety najczęściej mają w takich przypadkach problemy z odpowiednim nawilgoceniem umożliwiającym wprowadzenie członka do pochwy. W sytuacjach kiedy dojdzie jednak do wymaganego poziomu lubrikacji i kobieta zgodzi się na współżycie, na przykład za namową mężczyzny, to niemal zawsze nie jest ona w stanie przeżyć orgazmu. Podobnie jest z mężczyznami: brak odpowiedniej scenerii podczas stosunku też prowadzi do wystąpienia zaburzeń sprawności seksualnej. Zazwyczaj kończy to się zaburzeniem wzwodu członka, rzadziej zaburzeniami wytrysku nasienia: przedwczesnym wytryskiem (przed wprowadzeniem członka do pochwy) lub zbyt wczesną ejakulacją (po kilku, kilkudziesięciu sekundach od immisji).
Jak więc widać, bez względu na to, czy ma się lat dwadzieścia, czy sześćdziesiąt warto zadbać o odpowiednią scenerię kontaktu seksualnego po to, żeby nie wpędzić siebie samego i partnerki w tarapaty związane ze sprawnością seksualną. Ważniejsze przy tym jest eliminowanie czynników szkodliwych, niż szczególna dbałość o dobrą kolację, świece, czy odpowiednią muzykę.


"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne