seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Pijany Lot. Gazeta Wrocławska, 13.12.2002, s.35
2002-12-13

"Zerwany Lot
„Na początek cytat z Biblii: „Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swoimi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście. A gdy mieszkał z dwiema swymi córkami w pieczarze, rzekła starsza do młodszej: „Ojciec nasz wprawdzie już jest stary, ale nie ma w tej okolicy mężczyzny, któryby przyszedł do nas na sposób wszystkim właściwy. Chodź więc, upoimy ojca naszego winem i położymy się z nim, a tak będziemy miały potomstwo z ojca naszego.” Upoiły więc swego ojca winem tej samej nocy; wtedy starsza poszła i położyła się przy ojcu swoim, on zaś nawet nie wiedział ani kiedy się kładła, ani kiedy wstała. Nazajutrz starsza rzekła do młodszej: „Oto ostatniej nocy ja spałam z ojcem; upójmy go winem także tej nocy i idź ty, i śpij z nim, abyśmy obie miały potomstwo z ojca naszego”. Upoiły więc i tej nocy ojca swego winem i poszła młodsza i położyła się przy nim; a on nawet nie wiedział, kiedy się kładła i kiedy wstała. I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca.” (Biblia Tysiąclecia, Księga Rodzaju 19, 30b-36). Tak to jest napisane w Biblii. W związku z tym mam pytanie: czy istnieje możliwość odbycia stosunku z osobą kompletnie pijaną, tak jak Lot, która nie pamiętałaby o odbytym stosunku?”

Wpływ alkoholu na zachowania seksualne jest znany od tysiącleci. Z odkryć archeologicznych drugiej połowy XX wieku wiadomo, że sztuka fermentacji jest znacznie starsza, niż pisana historia cywilizacji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że alkohol był pierwszym znanym człowiekowi środkiem kojącym. Są takie religie i kultury, na przykład islam, gdzie alkohol jest niemalże synonimem trucizny, ale są też takie, jak judaizm, gdzie traktowany jest jak lekarstwo („na czele wszystkich leków stoję ja: wino” – Talmud). Biblia, święta księga chrześcijan, podaje głównie negatywne wpływy alkoholu na zachowania człowieka, w tym na zachowania seksualne. Przestrzega przed kazirodztwem, rozwiązłością seksualną, łamaniem dobrych obyczajów. Z poglądami tymi pokrywają się współczesne doświadczenia i badania z zakresu fizjologii, medycyny, psychologii. Alkohol powoduje degradację somatyczną psychologiczną i społeczną człowieka.
Jednym z podstawowych objawów zatrucia alkoholem są palimpsesty alkoholowe, potocznie nazywane utratą świadomości, czy tak zwanym „urwanym filmem”. Pijany człowiek nie pamięta po prostu, co się z nim działo przez kilka, czasem kilkanaście godzin. Mężczyzna może oczywiście w tym czasie mieć kontakt seksualny zakończony wytryskiem nasienia. Niemniej jest to dość rzadka sytuacja. Dzieje się tak dlatego, że alkohol w znacznym stopniu uszkadza sprawność seksualną. Po spożyciu alkoholu, zwłaszcza dużej ilości, pojawiają się kłopoty z utrzymaniem wzwodu, a w sytuacjach, kiedy dojdzie do erekcji, mężczyzna często ma kłopoty z zakończeniem stosunku wytryskiem nasienia.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne