seksuolog

seksuolog

gabinet seksuologiczny

publikacje naukowe, sekuologia


zaburzenia erekcji, seksuolog we wrocławiu
Ślósarz, W. Seksuolog odpowiada na listy. Pan z parku. Gazeta Wrocławska, 20.12.2002, s.35
2002-12-20

"Pan z parku
„Mam poważny i bardzo wstydliwy problem. No może nie aż tak poważny, bo dotyczy mnie samej tylko w pewnym stopniu. Mam 22 lata. Od roku posiadam małego kundelka. Lubię z nim wychodzić na długie spacery i bawić się na świeżym powietrzu. Problem jest w tym, że spacerując po Parku Południowym często widzę rozebranego od pasa w dół mężczyznę, który albo się onanizuje, albo tylko pokazuje swoje przyrodzenie. Na mój widok stoi nago i na mnie patrzy. Od kiedy chodzę na spacery z psem spotykam go bardzo często. Kilka razy nawet przechodziłam metr obok niego, bo tak nagle wyskakiwał zza krzaków. Teraz, mimo że jest zimno, nadal go widuję. W związku z tym mam pytanie, bo się trochę denerwuję. Czy ten zboczeniec może zaatakować i czy można się go jakoś pozbyć z parku? Koleżanka mi mówiła, że tacy ludzie gwałcą młode dziewczyny, ale do mnie nawet kiedyś machał ręką. Sama nie wiem, jak mam na to reagować. Kiedyś koledzy złapali go i dotkliwie pobili. Wtedy zrobiło mi się jakoś żal tego pana. Proszę powiedzieć, jak mam reagować na jego widok? Czy powinnam przestać chodzić po tym parku, bo wtedy ten mężczyzna da sobie z tym spokój? Czy to groźne zboczenie? Bardzo proszę o odpowiedź”.
Ewa
Ekshibicjonizm to jedna z najpopularniejszych parafilii (zboczeń płciowych).
Polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej poprzez publiczne i zaskakujące obnażanie własnych genitalii w miejscach publicznych wobec obcych i anonimowych osób płci przeciwnej. Później ekshibicjonista najczęściej odtwarza sobie całe takie zdarzenie po powrocie do domu w wyobraźni i masturbuje się przy tym. Zboczenie to występuje niemal wyłącznie u mężczyzn. Nazwa pochodzi od łacińskiego „exhibere” – wystawiać na pokaz, pokazywać, ukazywać. Z badań przeprowadzonych w Polsce w latach 90-tych XX wieku wynika, że 16% kobiet i 5% mężczyzn zetknęło się z ekhibicjonistą przynajmniej raz, najczęściej na nadmorskich plażach i w dużych miastach.
Najbardziej rozpowszechnioną formą zachowań seksualnych ekshibicjonistów jest tylko obnażanie się w miejscach publicznych, ale część z nich podczas tego aktu także onanizuje się, inni dotykają swoje ofiary, ocierają się o nie, stosują groźby, straszą gwałtem, zachowują się agresywnie. Przez długie lata w społeczeństwie istniał pogląd, że ekshibicjonista to nieszkodliwy zboczek, czy maniak seksualny, raczej śmieszny i żałosny niż groźny i niebezpieczny. Ostatnie badania zdecydowanie temu zaprzeczają: 25% ekshibicjonistów stosuje wobec swoich ofiar przemoc i dopuszcza się gwałtów. Badania osobowości sprawców tego rodzaju czynów jednoznacznie wykazały, że u podstawy tego rodzaju zachowań leżą różnego rodzaju lęki wobec kobiet, kompleksy i zahamowania. Tendencje te tłumione latami często eksplodują w formie agresji wobec kobiet w sytuacjach, które przez samych ekshibicjonistów nie są do końca zrozumiałe.
"

     
Portal parnterski www.zaburzenia-erekcji.pl Dr Wiesław Ślósarz - Seksuolog
Znajdziesz nas w
Bran?owy Katalog Stron

Informacja: Strona - Seksuolog Wrocław, dr Wiesław Ślósarz jest seksuologiem z dużym doświadczeniem, prowadzi leczenie zaburzeń erekcji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Dr Ślósarz prowadzi również psychoterapię we Wrocławiu. Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne