601 777 738
Rejestracja telefoczniczna

Pytania o orientację seksualną. Czy kocham inaczej?

Wczoraj przeżyłem istny koszmar. Z moim najlepszym przyjacielem i jego kolegą piliśmy piwo w domu. Gdy już byliśmy odrobinę podchmieleni kolega zaproponował, żebyśmy wzięli razem prysznic. Myślałem, że żartuje. Żeby wystawić go na próbę poszliśmy wszyscy do łazienki i rozebraliśmy się do majtek. Wtedy on ściągnął majtki i wskoczył pod prysznic. To samo zrobił mój przyjaciel.

Ponieważ byłem już troszkę pijany zrobiłem dokładnie to samo, co koledzy. Pod prysznicem tarmosiliśmy sobie nawzajem nasze penisy. Robiliśmy to z 15 minut, potem kolega zaproponował przeniesienie zabawy do łóżka. Ja już w tym momencie spasowałem i ubrałem się, natomiast oni dwaj poszli dalej tarmosić sobie nawzajem penisy. Po całym zajściu kolega poszedł do domu, a ja zostałem u przyjaciela na noc (nie spałem oczywiście z nim w jednym łóżku). Następnego dnia obudziłem się z okropnymi wyrzutami sumienia i poczuciem winy. Od kilku dni nieustannie prześladuje mnie myśl, że jestem homoseksualistą, mimo iż mam świadomość, że cała sytuacja pod prysznicem była jedynie głupim pijackim wybrykiem, a co najważniejsze nie czuję żadnego pociągu seksualnego do mężczyzn. Interesują mnie jedynie kobiety i tylko na nie spoglądam pożądliwie.
 
Proszę mi odpowiedzieć: czy jestem homoseksualistą? I czy to normalne, żeby 21- letni chłopcy urządzali sobie takie zabawy pod prysznicem?  
 
Takie rzeczy zdarzają się zarówno młodym mężczyznom, jak i młodym kobietom. Pretekstem do takich homoseksualnych zabaw są różnego rodzaju codzienne czynności, takie jak ubieranie przed spaniem piżamy, wspólna kąpiel, wypróżnianie się, suszenie przemoczonej na deszczu bielizny, czy ubrań. Zdarza się, że dziewczyny w swoim gronie uczą się całować tak jak z chłopcami. Z reguły starsze koleżanki, te, które miały już doświadczenia heteroseksualne, uczą młodsze, co trzeba robić z powietrzem w ustach, jak układać względem siebie wargi, czy języki.
 
Chłopcy z kolei często porównują swoje członki, często w stanie wzwiedzionym. Alkohol jest w takich sytuacjach elementem ułatwiającym nawiązanie interakcji, w tym interakcji o charakterze seksualnym. Tego rodzaju zabawy seksualne w obrębie jednej płci nie przesądzają jednak o rozwoju tendencji homoseksualnej w późniejszym, dorosłym życiu. Czynią jednak spory zamęt w psychice młodego człowieka. Dylematy i wątpliwości są  tym większe, im mniejsza jest wiedza na temat rozwoju psychoseksualnego człowieka, im mniejsza jest akceptacja homoseksualizmu w środowisku, w którym wzrasta młody człowiek, wreszcie im mniej on sam ma doświadczeń heteroseksualnych. W pewnych specyficznych sytuacjach, na przykład wtedy, kiedy taka aktywność homoseksualna kończy się satysfakcją seksualną i przeżytym orgazmem, może, na zasadzie imprintingu (ang. wdrukowania), dojść do uwarunkowania i w konsekwencji pojawi się potrzeba powtarzania tego rodzaju zachowań w przyszłości.
 
Ślósarz, W. Pytania o orientację seksualną. Czy kocham inaczej. Słowo Polskie. Gazeta Wrocławska, 9.1.2004, s.18', '2004-01-09', "Czy kocham inaczej?"