601 777 738
Rejestracja telefoczniczna

Gdy mąż jest biznesmenem

Jedną z grup społecznych, które w ostatnich latach coraz częściej odwiedzają gabinety psychologów i seksuologów są żony biznesmenów i menadżerów. Kobiety te mają pretensje do swoich partnerów, że na pierwszym miejscu w ich życiu jest praca, a one same czują się odsunięte na dalszy plan.

Często narzekają na samotność i niezaspokojenie seksualne. Prowadzi to u nich do powstania rozdrażnienia, rozwoju nerwic i zaburzeń psychosomatycznych. Wiele żon nie umie opanować zazdrości. Zazdroszczą swoim partnerom możliwości rozwoju osobistego, kariery, zarabiania często dużych pieniędzy, przebywania w ciekawym towarzystwie, w tym również młodych, atrakcyjnych i pięknych kobiet.
 
Podejrzewają mężów o flirtowanie, romansowanie i zdrady. Co istotne, podejrzenia te wcale nie są bezpodstawne, a panowie w czasie terapii przyznają się niejednokrotnie do kilkunastu, czasem kilkudziesięciu mniej lub bardziej przelotnych związków seksualnych, które miały miejsce w czasie trwania małżeństwa. Wiele kobiet romansując z zamożnymi biznesmenami liczy na różnego rodzaju gratyfikacje materialne i w rzeczywistości je otrzymuje.
 
Z kolei żony tych mężczyzn są szczególnie zazdrosne wtedy, kiedy orientują się, że ich partner jest skłonny do dawania różnego rodzaju dóbr materialnych, a przede wszystkim pieniędzy innej kobiecie. Stąd też jawnie buntują się przeciwko swojemu losowi, mają potrzebę wyżalenia się i szukania porady.  

Ślósarz, W. Seksuologiczny gabinet zdrowia. Gdy mąż jest biznesmenem. Słowo Polskie. Gazeta Wrocławska, 3.1.2004, s.4', '2004-01-03', 'Gdy mąż jest biznesmenem